Obiekty mieszkalne w technologii modułowej

Przeciętna budowa domu trwa przynajmniej półtora roku, jednak biorąc pod uwagę tempo prac i konieczność ich nadzorowania, średnia w naszym kraju to dwa-trzy lata. Biorąc pod uwagę obecne tempo życia i coraz mniejszą ilość wolnego czasu, który można przeznaczyć na nadzór na budowie i planowanie całego wystroju domu, czas budowy domu oznacza nawet kilka lat wyjętych z życiorysu. Warto więc odpowiednio wcześniej zainteresować się alternatywą dla tradycyjnego budownictwa.

Domy modułowe to świetna opcja dla każdego

budownictwo modułoweCzas budowy domu modułowego może wynosić kilka do kilkunastu tygodni od podpisania umowy – w sam raz, aby zająć się fundamentami na działce, które są konieczne do postawienia poszczególnych modułów domu. Sam budynek przygotowywany jest z prefabrykatów w hali fabrycznej, gdzie wykończony zostaje każdy jego element. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii stalowa konstrukcja każdego modułu jest bardo trwała. Sposób wykonania ścian zapewnia dobre tłumienie dźwięków oraz doskonałą izolację termiczną, dzięki czemu koszty ogrzewania są niewielkie, a dom dobrze utrzymuje ciepło zimą oraz chłód latem. Energooszczędne są także drzwi i okna, co ma ogromy wpływ na zmniejszanie strat ciepła do minimum. Ze względu na stosowane technologie, możliwe jest stworzenie dowolnej elewacji, dzięki czemu budownictwo modułowe nie musi się wcale różnić wyglądem zewnętrznym od tradycyjnego.

Dom modułowyCzęsto wykorzystywane na elewację są deski kompozytowe, które kolorem czy strukturą nie odbiegają od drewna, nie straszny im jednak mróz czy złe warunki atmosferyczne. Zastosowane materiały budowlane sprawiają, że dom jest trwały, energooszczędny i solidny. Po zestawieniu wszystkich elementów, jest od razu gotowy do zamieszkania, a jego późniejsza rozbudowa nie sprawia żadnych trudności. Wystarczy zamówić kolejny element i po kilku tygodniach można już cieszyć się nowymi pomieszczeniami w domu. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla rodzin, których nie stać na budowę dużego domu od razu, lub które planują dodanie kolejnego pokoju dopiero, kiedy rodzina zacznie się powiększać. Dzięki temu dom łatwo można dopasować do zmieniających się potrzeb.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na budownictwo modułowe, które zapewnia wiele możliwości, niedostępnych budownictwu tradycyjnego. Nie tylko ogranicza ono koszty użytkowania budynku i pozwala skrócić czas od podpisania umowy do zamieszkania w domu do kilku tygodni, ale tez pozwala na szybką i łatwą przeprowadzkę. Poszczególne elementy można bez problemu przewieźć i ustawić w innym miejscu, jeśli rodzina się przeprowadza.