You are currently viewing Ocieplenie poddasza wełną skalną

Ocieplenie poddasza wełną skalną

Wełna skalna jest materiałem, który wiele osób często wybiera do ocieplania poddasza. Dlaczego? Co ten materiał ma w sobie, że uważany jest za jeden z najskuteczniejszych? Przede wszystkim za jego wysoką jakością przemawia już sam niski współczynnik przenikania ciepła, który wynosi raptem 0,035 W/mK.

Ocieplenie poddasza szybko wykonane

ocieplanie poddaszaTo sprawia, że chronimy poddasze przed zimnym powietrzem dochodzącym z zewnątrz, dlatego może to przełożyć się na oszczędności w zakresie ogrzewania. Drugą ważną sprawą jest to, że wełna skalna jest niepalna. Dzięki temu to izolacja całkowicie bezpieczna dla mieszkańców czy osób przebywających czasowo w danym budynku. Ekipy budowlane zwracają uwagę także na to, że wełna skalna jest łatwa w montażu, dzięki czemu ocieplanie poddasza nie zabiera zbyt wiele czasu. Jeśli ekipa jest doświadczona, z pewnością poradzi sobie lepiej w trymiga. Bardzo ważna jest także sprężystość materiału, ponieważ to właśnie ona ma wpływ na to, czy uzyskana warstwa izolacyjna będzie szczelna i ciągła. To właśnie sprężystość ogranicza możliwość wystąpienia mostków termicznych. Ocieplanie poddasza za pomocą wełny mineralnej jest dobre także z tego powodu, iż materiał ten charakteryzuje się paroprzepuszczalnością.

ocieplanie poddaszaDzięki temu w pomieszczeniu będzie zawsze panował zdrowy mikroklimat. Równocześnie nie ma możliwości pojawienia się pleśni lub grzybów. Ale oczywiście przed ociepleniem należy dobrać odpowiednią klasę izolacyjności wełny. Najlepsze są te o najniższym współczynniku przenikania ciepła, jednak równocześnie są najdroższe. Niektórzy więc decydują się na coś o nieco gorszych parametrach technicznych, ale zaś o nieco lepszej cenie. Jest to wybór indywidualny, dlatego kierujmy się jedynie własnymi preferencjami. Gdy już wybierzemy materiał izolacyjny, możemy przystąpić do jego montażu. Nie jest to zadanie trudne, dlatego może sobie poradzić z tym nawet osoba o niewielkim doświadczeniu. Każdy jednak wie, jak ważna jest szczelność izolacji, dlatego trzeba mieć pewność, że ocieplenie poddasza zostanie przeprowadzone w sposób prawidłowy. Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do własnych umiejętności, lepiej jest zdecydować się na pomoc profesjonalnej ekipy budowlanej. Ci na co dzień mają do czynienia z tego typu zadaniami, dlatego również z naszym zleceniem powinni poradzić sobie zupełnie bezproblemowo.

Nie bagatelizujmy konieczności ocieplenia poddasza, gdyż najwięcej ciepła z budynku ucieka najczęściej przez dach. Dobra izolacja termiczna zapobiegnie temu, co przełoży się na oszczędności związane z ogrzewaniem.