You are currently viewing Od czego zależy wybór ogrodzenia?

Od czego zależy wybór ogrodzenia?

To, jakie ogrodzenie wybierzemy, zależy między innymi od tego, na jakim terenie ma ono stanąć – jeżeli chcemy zabezpieczyć własną posesję przed wstępem niepowołanych osób, wówczas zdecydujemy się na rozwiązania, które pełnią nie tylko funkcję ochronną, ale także estetyczną.

Zalety i wady różnych ogrodzeń

drewniane ogrodzenieSą to najczęściej ogrodzenia kute – kowalstwo artystyczne to dziedzina, która nadal cieszy się dużą popularnością, dlatego w ofercie specjalistów z tej branży znaleźć możemy naprawdę ciekawe wzory ogrodzeń. Proponują oni także wykonywanie takich ogrodzeń na indywidualne zamówienie – dzięki temu możemy w jak najlepszym stopniu dopasować wygląd ogrodzenia do budynków i pozostałych obiektów znajdujących się na naszej posesji. Osoby, które cenią sobie bardziej ekologiczne rozwiązania, decydują się na ogrodzenia drewniane – mogą być one ażurowe lub też wykonane z drewnianych płyt, dzięki czemu osobom z zewnątrz całkowicie ograniczą widoczność tego, co dzieje się na naszej posesji. Jest to opcja polecana osobom, którym zależy na prywatności – dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli na przykład w spokoju opalać się na swojej posesji, nie przejmując tym, że napotkamy wzrok przechodnia. Ogrodzenia stalowe i drewniane polecane są właścicielom domów jednorodzinnych. Inaczej rzecz ma się, jeśli chodzi na przykład o tereny firm. Tutaj estetyka ma znaczenie jedynie wówczas, jeżeli dana firma chce robić dobre wrażenie, bo, na przykład, w danym budynku przyjmuje kontrahentów.

ogrodzeniePrzedsiębiorstwa przemysłowe nastawione są z kolei jedynie na produkcję dóbr, dlatego hale produkcyjne, w których znajdują się drogie maszyny, chcą w odpowiedni sposób zabezpieczyć – estetyka ma tutaj niewielkie znaczenie, właściciele hal przemysłowych poszukują rozwiązań tanich, ale skutecznych: to znaczy ogrodzenie ma odznaczać się taką konstrukcją, która zabezpieczy teren przed wstępem niepowołanych osób: chodzi więc na przykład o płoty, które w górnej części posiadają jakieś zaostrzone elementy, dzięki którym niemożliwe jest przeskoczenie. Taką właściwością mogą cechować się ogrodzenia stalowe, jednak jest to droższe rozwiązanie niż ogrodzenia panelowe z mazowieckiego – wykonywane są one z siatki, która w górnej części posiada ostre zakończenia drutów. Dzięki temu chuligani dwa razy pomyślą zanim zdecydują się na pokonanie takiej przeszkody.

Ponadto siatka, choć wygląda delikatnie, cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego wydaje się, że będzie to dobry wybór jeśli chodzi o zabezpieczenie terenu przedsiębiorstwa.