You are currently viewing Oferta maszyn do obróbki blachy

Oferta maszyn do obróbki blachy

Blacha jest materiałem, który odznacza się wysokim poziomem wytrzymałości oraz twardością, jednak to nie znaczy, że jej obróbka jest niemożliwa czy też trudna do wykonania. Wręcz przeciwnie. W dzisiejszych czasach posiadamy możliwość skorzystania z szeregu różnego rodzaju maszyn do obróbki blachy, które pozwalają nam na uzyskanie określonego kształtu i wyglądu materiału.

Profesjonalne maszyny do obróbki blachy

nowoczesne maszyny do obróbki blachyWśród tych maszyn wymienić można między innymi prasy krawędziowe. Służą one do gięcia blachy. Taka maszyna dostępna jest w wersjach o różnych naciskach (np do 2500 kN czy od 3200 kN), co sprawia, że musimy dobrze przemyśleć zakup, aby być pewnym, że dane urządzenie sprawdzi się w naszej sytuacji. Prasy krawędziowe są sterowane najczęściej poprzez CNC. Dzięki temu detal może być programowany dwuwymiarowo, możliwe jest podawanie kąta gięcia oraz jego korygowanie, jak i określanie głębokości stempla. Obrabiarki CNC w sposób automatyczny wyliczają, jaka będzie optymalna kolejność gięć. Równocześnie oprogramowanie pozwala na wykonanie komputerowej symulacji procesu gięcia, wyodrębniając poszczególne kroki. Nowoczesne maszyny do obróbki blachy to jednak nie tylko prasy krawędziowe, ale także na przykład hydrauliczne nożyce gilotynowe, które służą do cięcia blachy. Takie urządzenie składa się z noża, który posiada najczęściej cztery krawędzie tnące. Pomiędzy nimi znajdują się szczeliny, w których umieszcza się materiał. Blacha w trakcie cięcia utrzymywana jest przez dociski znajdujące się w wyposażeniu maszyny. Dzięki pedałowi obsługi nożnej możliwa jest prosta eksploatacja maszyny.

nowoczesne maszyny do obróbki blachyProducenci maszyn do obróbki blachy proponują nam także nożyce wahadłowe, które idealnie sprawdzają się przy cienkich blachach. Nowoczesne urządzenia charakteryzują się wyjątkowym poziomem trwałości noży. Wśród kolejnych maszyn wymienić możemy wycinarki punktowe, które stanowią podstawowe wyposażenie każdego zakładu zajmującego się obróbką blachy. Jak widać, wybór urządzeń jest naprawdę szeroki, a to jeszcze nie wszystko. W ofertach znajdziemy także profesjonalne systemy załadowczo-odbiorcze blach, wycinarki laserowe. Możemy zakupić także systemy automatyzujące. Wśród nich wymienia się między innymi stół podporowy ze zderzakami, który jest sterowany poprzez CNC.

Służy on do obróbki płyt blachy. Jeżeli chcemy dobrze wyposażyć nasz zakład w maszyny do obróbki blachy, wybierzmy urządzenia charakteryzujące się najwyższą jakością. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że przeprowadzona obróbka będzie zawsze zgodna z naszymi oczekiwaniami.