You are currently viewing Oryginalne zegary

Oryginalne zegary

Zegar stanowi nie tylko przedmiot użytkowy, ale służy również jako ozdoba. Szeroka różnorodność dostępnych zegarów pozwala z łatwością wybrać ten, który najlepiej dopasuje się do stylu wnętrza i będzie stanowił interesujący dodatek do domu czy mieszkania.

Moda nzegara stare lub stylizowane na stare zegary nie przemija. Zegary szafkowe stają się znakomitym dodatkiem podkreślającym klasyczny styl salonu, mniejsze pięknie prezentują się na komodach i na kominkach. Mogą trafić wszędzie, nawet do pokoju młodzieżowego i ogrodu. Kluczem jest wybranie odpowiedniego, dopasowanego do stylistyki otoczenia. Przy wyborze zegara warto pomyśleć o przejrzeniu zawartości poddasza czy piwnicy. Może kryje się tam zegar po prababci? Stare mechaniczne zegary mają duszę i warto dać im drugą szansę. Jakość ich wykonania zwykle przekracza to, co spotyka się we współczesnej masowej produkcji, a mechanizmy nawet mimo upływu wielu lat są sprawne lub wymagają tylko drobnych napraw. Odnowione odwdzięczą się nadając wnętrzu ciepła i charakteru.

Duże zegary szafkowe będą idealną zegar kolejowyozdobą salonu, przedpokoju lub gabinetu. Jednak jeśli wybijają godzinę, nie sprawdzą się w sypialniach. Mniejsze, równie ozdobne zegary z powodzeniem je zastąpią w tych pokojach. Do kuchni, ogrodu czy pokoju młodzieżowego warto wybrać zegar… kolejowy. Jest prosty, funkcjonalny i oryginalny, a przy tym widoczny z daleka. Będzie niewątpliwie stanowił interesujący dodatek, wyróżniający się na tle otoczenia.

zegar ogród

Jeśli nie posiadamy starego zegara, który można by odnowić i dalej użytkować (można ich poszukać w second handach i na pchlich targach!), z pomocą przychodzą producenci zegarów. Dostrzegają oni potrzeby klientów i oferują szeroki wybór produktów w różnych stylach – współczesne zegary kwarcowe są znacznie dokładniejsze od mechanicznych, dlatego również zasługują na uwagę.