You are currently viewing Pianka poliuretanowa na docieplenie

Pianka poliuretanowa na docieplenie

Budowa własnego domu to ogromny wydatek i niezwykle skomplikowany proces. Począwszy od wyboru miejsca i zakupu działki, przez szereg procesów prawnych, przez które przejść trzeba by uzyskać pozwolenie na budowę, a skończywszy na wyborze ekipy budowlanej, kupnie materiałów i logistyce.

Docieplenia dla domu

dociepleniaDo tego dochodzi konieczność zadbania o odpowiednią termoizolację. Dlaczego ocieplenie domu jest tak istotne? Przede wszystkim – termoizolacja to kwestia zapewnienia sobie ciepła w zimne, jesienne bądź zimowe wieczory. Podstawowym założeniem docieplania poddasz czy ścian wewnętrznych bądź zewnętrznych, jest w końcu zatrzymanie uciekającego ciepła w domu. Pomieszczenia mieszkalne w różne sposoby ocieplało się już od setek lat, jednak dopiero stosunkowo niedawno udało się dojść w tej kwestii do perfekcji. Obecnie do wykonywania termoizolacji korzysta się z materiałów takich jak: styropian, wełna izolacyjna czy pianka poliuretanowa. Nazywany inaczej pianką PUR, środek ten zdecydowanie należy do najlepszych, najbardziej skutecznych materiałów izolacyjnych. To właśnie ona posiada najniższy z wszystkich materiałów używanych do izolacji współczynnik przewodzenia lambda, Współczynnik ten określa ilość zatrzymywanego przez materiał ciepła. Im jest niższy, tym lepiej. Dla pianki poliuretanowej otwartokomórkowej wynosi on 0,036-0,040 W/mK, zaś w przypadku pianki zamkniętokomórkowej jest to jedyne 0,019 do 0,024 W/mK.

dociepleniaDla porównania, współczynnik przewodzenia ciepła wełny izolacyjnej waha się w przedziale od 0,031 do 0,045 W/mK. Bez wątpienia to pianka wypada pod tym względem najlepiej. Więcej zatrzymanego w domu ciepła oznacza zaś zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie. Co więcej, pianka zapewnia odpowiednią temperaturę pomieszczeń nie tylko w zimie, ale też w lecie. Materiał ten wydajność działania klimatyzacji i wspomaga rekuperację, czyli proces mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła. Poza tym, pianka poliuretanowa posiada właściwości dźwiękoszczelne, dzięki czemu doskonale izoluje ona wszelkiego rodzaju hałasy. Zamkniętokomórkowa odmiana pianki PUR cechuje się także wysoką odpornością na wilgoć, dzięki czemu idealnie nadaje się ona do izolacji pomieszczeń piwnicznych.Warto zdecydować się na solidne docieplenia w Ostrołęce, Łomży czy Ostrowie Mazowieckim.

Zdecydowani na docieplenie poddasza czy ocieplenie ścian domu, powinni wybrać najlepszy dostępny materiał, czyli piankę poliuretanową. To niezwykle praktyczny i łatwy w montażu środek, który pomoże zachować ciepło w każdym pomieszczeniu.