You are currently viewing Piec na pellet nowoczesnym rozwiązaniem do domu

Piec na pellet nowoczesnym rozwiązaniem do domu

Pellet jest produktem grzewczym zaliczającym się do grupy biopaliw, które uzyskują energię spalając surowce odnawialne. Wykorzystuje się go jako paliwo w nowych piecach służących do ogrzewania centralnego domów.

Piece o dobrych parametrach

piece ecodesignZostały wprowadzone na potrzeby dyrektywy europejskiej określającej warunki zredukowania emisji tlenku węgla i innych szkodliwych substancji. Jest to dużą zaletą tych kotłów, że poza nowoczesnym rozwiązaniem przywiązuje się także wagę do ochrony jakości powietrza w okolicy. Właśnie dlatego zmieniając swój piec warto rozważyć kupno kotła klasy piątej. Nowoczesne kotły na pellet zapewniają nie tylko ekonomiczne ogrzewanie domu, ale także wygodę związaną z korzystaniem z innego rodzaju paliwa. Jest to rozwiązanie dostępne dla każdego, kto pragnie zmniejszyć emisję spalin, a jednocześnie zaprzestać przechowywania w kotłowni węgla przysparzającego wielu problemów. Wiele modeli dostępnych u producentów spełnia normy europejskie i zaliczają się do tak zwanej klasy 5. Warto zwrócić także uwagę na normy ecodesign określające parametry emisyjne na cały okres pracy kotła. Wybierając piece ecodesign na pellet zyskuje się gwarancję świetnego i ekonomicznego użytkowania nawet latem, kiedy sterownik nastawiony jest na najniższe osiągi.

piece ecodesignWiększość kotłów znajdujących się w ofertach sprzedawców posiada fabryczny zasobnik paliwa, który wystarczy na utrzymanie stałej temperatury na 3-4 dni. Jednak jeśli jest on za mały, by utrzymać duże mieszkanie, przed zakupem można wprowadzić wiele modyfikacji, między innymi powiększyć pojemność zasobnika nawet kilka razy. Współpracuje on z podajnikiem, który automatycznie dopiera ilość potrzebnego paliwa do utrzymania ustawionej temperatury. Standardowe modele wyposażone są w palnik z zapalarką i fotoelementem do kontrolowania płomienia. Stosowane w nich sterowniki pozwalają na zarządzanie wartościami pieca za pomocą programu w komputerze. Jest to znacznym ułatwieniem kiedy domownicy spędzają większość czasu poza domem, a gdy wracają nie mają czasu na regulację. Piece dostosowane do wymogów europejskich stają się coraz popularniejsze, dlatego ich ceny na rynku nie maleją. Wymiana kotła na nowy wiąże się z dużymi kosztami więc warto przemyśleć taki zakup i odpowiednio dostosować go do swoich potrzeb.

Wśród producentów należy szukać specjalistów z certyfikatami, że akurat ich produkt spełnia wszystkie wymagane normy i nie zatruwa środowiska. W ten sposób zyskuje się nie tylko dużą wygodę użytkowanie, ale także pewność, że dba się o czyste powietrze.