You are currently viewing Płoty betonowe – nietypowe zastosowania

Płoty betonowe – nietypowe zastosowania

Płoty betonowe to już nie jest nowość na naszych działkach. Wiele osób przekonało się do do ich licznych zalet, takich jak brak konieczności konserwacji, trwałość, stabilność, a nawet estetyka, ponieważ nowoczesne ogrodzenia można dostać w różnych kształtach i wzorach.

Płoty betonowe nie tylko na ogrodzenie

płoty betonoweNie muszą być szare i ponure, stosuje się farby do betonu, które nadają mu koloru. Jednak płoty betonowe są gotowymi konstrukcjami, które mogą być stosowane nie tylko jako ogrodzenie domu. Na pewno są one dobrym pomysłem jeśli zależy nam na dobrym osłonięciu pewnych elementów na naszej działce czy na terenie firmowym. Może to być na przykład coś nieatrakcyjnego, takiego jak śmietniki, czy też coś co chcemy trzymać z daleka od wzorku innych, na przykład magazyny i miejsca przeładunku towarów. Wtedy takie płoty stawia się tak samo jak ogrodzenie. Nie ma znaczenia czy do ogrodzenia działki użyliśmy siatki czy ogłoszeń drewnianych. Można spokojnie używać płoty betonowe w każdym wypadku. Czasem zamiast nich można stosować również ogrodzenia gabionowe, jednak są one mniej estetyczne i nie tak dobre jak ogrodzenia betonowe. Nietypowym rozwiązaniem na wykorzystanie płotów z betonu jest zbudowanie z nich ścian do wiaty, składzika, a nawet garażu. Jest to o wiele tańsze niż wymurowanie garażu. Na takim płocie można zamocować małą konstrukcję dachową, co poszerza nasz zakres możliwości.

płoty betonoweBetonowe płyty będą zawsze stały stabilnie niezależnie od warunków. Czasem potrzebna jest nam dodatkowa przestrzeń osłonięta od wszystkiego. Na pewno postawienie takiego garażu będzie tańsze, szybsze niż murowanie, a do tego garaż będzie spełniał swoje funkcje. Od strony wewnętrznej można ustawić jakąś izolację, na przykład ze styropianu, dzięki czemu garaż czy składzik będzie ocieplany. Ogrodzenia betonowe składają się nieraz z kilku części. To znaczy mają one słupki wsporcze, a środek nie jest jedną dużą płytą, a kilkoma mniejszymi, ustawionymi poziomo. Dzięki temu można regulować wysokość płotu. Można przez to nawet zamontować okna, położyć rynny, dach pokryty dachówką. Nie zbuduje się z płotów betonowych całego domu, jednak na konstrukcje inne niż mieszkalne i stale użytkowane nadadzą się idealnie. Jak widać gotowe betonowe płyty mają wiele zastosowań w budownictwie, nie tylko do ogradzania posesji prywatnych i firmowych.

Wystarczy zadbać o ich montaż i zabezpieczenie przed wilgocią i pękaniem przy pomocy specjalnego impregnatu, a betonowe płoty będą stały bez utraty atrakcyjnego wyglądu przez nawet pięćdziesiąt lat.

Więcej na http://ogrodzeniabetonowe.net