You are currently viewing Praktyczne podesty wykorzystywane w budownictwie

Praktyczne podesty wykorzystywane w budownictwie

Bardzo często na placach budowy wykonuję się pracę na dużych wysokościach. Przykładem zewnętrznych robót budowlanych jest kładzenie elewacji. Do niedawna w tym celu używano rusztowań, które pochłaniały dużo czasu podczas ich rozkładania. Również pod względem bezpieczeństwa nie są one najlepszym pomysłem.

Zastosowanie podnośników w branży budowlanej

podnośnikŚwietną i nowoczesną alternatywą są takie urządzenia jak podnośniki. Skutecznie pomagają usprawnić standardowe działania wykonywane podczas prac dotyczących elewacji, ale nie tylko. Tego rodzaju urządzenia zalicza się do maszyn przejezdnych, które służą do transportu bliskiego oraz podlegają przepisom dozoru technicznego. Przed wynajmem takiego sprzętu warto zaznajomić się z panującymi prawami, ponieważ najważniejszym aspektem jest to, aby pracownik obsługujący urządzenie posiadam odpowiednie kwalifikację. Podnośniki pozwalają podczas codziennej pracy dostać się pracownikom w poszczególne miejsca znajdujące się na wyższych, zewnętrznych kondygnacjach budynków. Każde działania odbywające się na wysokościach dają ryzyko niebezpiecznego upadku. Odpowiednio dobrany sprzęt jakim jest podnośnik stanowi świetną alternatywę dla rusztowań lub drabin, ponieważ zapewnia większe bezpieczeństwo pracownikowi wykonującemu zlecenie.

plac budowyPrace elewacyjne polegają nie tylko na jej kładzeniu czy też malowaniu, ale w wielu miastach ten termin dotyczy również czyszczenia i ewentualnej renowacji ścian zewnętrznych. Jak można zauważyć po wielu latach może ona stracić swój dawny, estetyczny wygląd. Jeżeli dla właściciela firmy budowlanej jednorazowy koszt wydany na zakup podnośnika jest zbyt duży to może skorzystać z opcji wynajmu. Wypożyczalnia podnośników do elewacji zapewnia w pełni sprawny sprzęt, który podlega szczegółowej kontroli technicznej. W razie jakiejkolwiek awarii zazwyczaj zapewniona jest również pomoc serwisanta. Jest to niezwykle wygodna opcja, ponieważ podnośnik jest urządzeniem dużym, więc wymaga odpowiedniego miejsca do magazynowania – w przypadku wynajmu ta kwestia leży po stronie właściciela wypożyczalni. Dodatkowo jeżeli nie posiada się osoby z odpowiednimi papierami to często istnieje możliwość wynajęcia jej wraz ze sprzętem.

Wszystkie te zalety, które posiada podnośnik zachęca przedsiębiorców zajmujących się branżą budowlaną do ich wynajmu. Klasyczne rusztowania, jakie nadal można zobaczyć na wielu placach budowy są powoli, ale skutecznie zastępowane tym nowoczesnym urządzeniem. W dużej mierze ma na to wpływ ważna kwestia bezpieczeństwa, czyli jak największe zminimalizowanie ryzyka wystąpienia wypadku na budowie. Również pod względem ekonomicznym użycie podnośników ma duże znaczenie.