You are currently viewing Problemy z aranżacją okrągłej ściany

Problemy z aranżacją okrągłej ściany

Okrągłe ściany sprawiają kłopot w aranżacji wnętrza. Choć stosunkowo łatwo można wybrać materiał wykończeniowy, który może być farba, tapeta, mozaika lub niewielkie kafelki, to jest to dopiero początek.

Największy kłopot sprawiają meble. Zdecydowana większość posiada przecież proste linie, które nie wpasowują się zupełnie w wymagania narzucane przez kształt ściany, a czasem całego pokoju. Bronią się tu jedynie okrągłe stoły i stoliki, ale co z resztą?
Rozwiązaniem problemu może być zamówienie mebli na wymiar, dostosowanych do nietypowego kształtu ściany, a także wybranie bardzo ograniczonej liczby wąskich mebli, które nie będą zbyt mocno odstawały od ścian. zaokrąglona sofa czy komódka, choć droższe niż zwykle, będą się znakomicie prezentowały.

Karnisze to kolejny problem. Nie pozostaje nic innego jak tylko zamówienie odpowiednich, dzięki czemu pokój zyska ozdobę w postaci firanki czy zasłony.

Ciekawym rozwiązaniem na zajęcie ściany będzie galeria rodzinnych fotografii, choć wielkość ramek zostanie wymuszona przez krzywiznę ściany, a także zajęcie jej przez kwiaty i rośliny.

okrągły pokój