You are currently viewing Projektowanie nowoczesnych mieszkań

Projektowanie nowoczesnych mieszkań

Właściwie wszystkie nowe obiekty budowlane wykańczane są w jednym stylu – nowoczesnym. Kojarzy się on bowiem nie tylko z komfortem, ale także z luksusem. Dlatego na przykład apartamenty na wynajem są nowoczesne, także pokoje hotelowe.

Projektowanie i dobór kolorystki

projektowanie wnętrzJeżeli chcemy, aby i nasze mieszkanie kojarzyło się z wysokim standardem, zdecydujmy się też na to rozwiązanie. Jakie jest wnętrze w stylu nowoczesnym? Przede wszystkim wykorzystuje się tutaj jasne barwy, choć można je zestawiać z ciemnymi lub też wykorzystywać te ciemne jako akcenty. Nie jest prawdą, że głównymi materiałami są szkło oraz metal, które sprawiają, że wnętrza są chłodne. Możemy wybrać na przykład drewno – drewniana podłoga będzie prezentowała się naprawdę dobrze. Projektowanie wnętrz nowoczesnych to jednak nie tylko kolorystyka i materiały, ale także meble. Zwykła kanapa nie wystarczy, teraz musi to być designerska sofa, która zachwyci swoim kształtem. W pokoju wypoczynkowym nie może zabraknąć też równie stylowych puf. Styl nowoczesny nieco łączy się z minimalizmem, dlatego powinniśmy ograniczyć ilość szaf, aby nie przytłaczać wnętrza (chyba że nie mamy innego wyboru). Ale styl nowoczesny sprawdza się nie tylko w salonie, możemy w ten sposób projektować także wnętrza kuchenne czy nawet łazienkę.

projektowanie wnętrzW kuchni warto zdecydować się na blat, który swoim wyglądem naśladuje beton. Lakierowane fronty w zabudowie kuchennej także będą zwracać na siebie uwagę. Zamiast klasycznego drewnianego stołu jadalnianego – taki pomalowany na czarno i dopasowane do niego krzesła. Dla kontrastu – białe płytki ceramiczne. Z kolei jeśli chodzi o projektowanie nowoczesnej łazienki, tutaj najlepiej zastosować płytki imitujące wyglądem marmur. Zamiast wanny – oczywiście prysznic. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, to jakiś z hydromasażem. Pozostała jeszcze sypialnia, tutaj możemy stosować podobne rozwiązania co w salonie, a więc na przykład drewnianą podłogę w jej naturalnym kolorze. Nawet łóżko może mieć drewnianą ramę, wcale nie metalową. Tak naprawdę styl nowoczesny nie jest zamknięty i daje nam wiele interesujących możliwości aranżacyjnych. Trzeba tylko potrafić je dostrzec, dlatego tutaj bardzo często potrzebna jest pomoc doświadczonego architekta wnętrz.

Jeżeli jednak nie możemy sobie na to pozwolić, zanim przystąpimy do samodzielnej aranżacji wnętrza na wyczucie, lepiej przejrzyjmy katalogi wnętrzarskie z nowoczesnymi propozycjami – z pewnością znajdzie się tam coś, co nas zainspiruje i sprawi, że stworzymy wyjątkowe, nowoczesne mieszkanie.