You are currently viewing Projektowanie wnętrz i mebli hotelowych

Projektowanie wnętrz i mebli hotelowych

Projektowanie wnętrz hotelowych to zdecydowanie zadanie dla profesjonalistów, którzy znają się nie tylko na architekturze wnętrz i meblach, ale również znają specyfikę branży hotelarskiej, wiedzą jakie charakterystyczne elementy muszą się tam znaleźć, żeby wszystko wyglądało jak należy.

Meble hotelowe powinny być praktyczne

meble hoteloweW końcu zazwyczaj dostają oni zlecenie na zaprojektowanie mieszkania albo domu, a nie budynku usługowego jakim jest hotel. Jak powinno wyglądać wyposażenie wnętrz hotelowych? Na pewno powinno być nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. w końcu przyjezdni goście chcą się tutaj czuć swobodnie i jak u siebie, ale z drugiej strony takie pokoje powinny być wygodne i praktyczne, szczególnie dla obsługi hotelowej, która będzie potem te meble hotelowe, łazienki korytarze sprzątała. Zatem te dwa aspekty musimy wziąć pod uwagę podczas projektowania hoteli. W następnej kolejności trzeba się zastanowić ile chcemy przekazać na wyposażenie wnętrz hotelowych, czyli jaki standard mają prezentować nasze wnętrza. Czy to ma być przydrożny zajazd dla kierowców ciężarówek, czy też luksusowy hotel z basenem, sauną, siłownią i innymi wygodami? Ta decyzja jest dla nas bardzo ważna w trakcie projektowania. W końcu meble hotelowe kosztują bardzo dużo, każdy pokój musi być kompletnie wyposażony, to jest musi posiadać łóżko, szafę na ubrania, stolik, krzesła, stolik nocny, artykuły dekoracyjne do wnętrz.

Meble hotelowe muszą być ładnie ustawione, tak by wszędzie dało się bez problemu dojść. Pamiętajmy, że wyposażenie wnętrz to także dobór koloru ścian oraz paneli podłogowych lub płytek ceramicznych w łazience.