You are currently viewing Przedświąteczne odświeżenie wystroju

Przedświąteczne odświeżenie wystroju

Okres przedświąteczny jest czasem, który większość ludzi poświęca na porządki, bez względu na to, czy święta obchodzi, czy nie. Często także wiele osób decyduje się na zmiany w wystroju – wymianę mebli, zakup dywanu, pomalowanie sufitu czy zmianę koloru ścian, a także dokupienie jakiegoś drobiazgu lub kilku, które pomogą w odświeżeniu wystroju.

Do takich prac warto dołączyć solidne sprzątanie i czyszczenie, nie tylko pobieżne, jakie wykonuje się na co dzień z braku czasu, odpowiednich środków i sprzętu. Za takie poważniejsze prace uznaję np. cyklinowanie podłogi oraz pranie dywanu i tapicerki meblowej.

Drewniana podłoga naturalnie się zużywa, zmienia kolor, pojawiają się na niej widoczne zarysowania i ślady uszkodzeń – szczególnie dotyczy to miękkich gatunków drewna, bo jedynie te najtwardsze egzotyczne są bardziej odporne na takie problemy. Cyklinowanie, które usuwa górną, najbardziej zniszczoną warstwę, pozwala przywrócić podłodze blask, dzięki niemu jest równa, gładka i błyszcząca.

Pranie dywanów można przeprowadzać we własnym zakresie, na sucho i na mokro, ale nawet najlepsza domowa pielęgnacja może nie wystarczyć. Dotyczy to zwłaszcza jasnych dywanów, na których brud i kurz są wyjątkowo widoczne. Dywany to siedlisko nie tylko brudu, ale także miejsce, w którym zbierają się włosy i zwierzęca sierść, trudno z niego dokładnie usunąć reszki jedzenia, nie wspominając o bakteriach i roztoczach, które się na nim gnieżdżą. Gdy w domu są małe dzieci i alergicy, kwestia utrzymania dywanu w czystości staje się priorytetowa. Dokładne, profesjonale pranie pozwoli nie tylko go oczyścić, ale również przywrócić kolor i sprężystość włókien.

Tapicerka meblowa z powodu regularnego używania łatwo gromadzi brud i kurz, czasem też pozostają na niej plamy po jedzeniu i napojach. Domowe czyszczenie jest zwykle nieskuteczne, ponieważ raczej rozpuszcza brud i wciera go głębiej, zamiast usunąć w całości. Dodatkowo przy przemoczeniu tapicerki pozostają na niej nieestetyczne zacieki. O ile pranie dywanu jest możliwe samodzielnie, tak wypranie tapicerki bezwzględnie należy powierzyć specjalistom. Dzięki użyciu odpowiednich środków i metod będą w stanie dokładnie oczyścić ulubione meble i oddać im ich pierwotny kolor.

pranie dywanu