Przestronne domy drewniane

Budowa domu z drewna nie musi się wiązać z dużymi kosztami oraz długim terminem realizacji. Alternatywą dla tradycyjnego wykorzystania bali są domy kanadyjskie, które przy zastosowaniu nowoczesnej technologii pozwalają otrzymać gotowy dom pod klucz w przeciągu kilku tygodni.

Domy drewniane nowoczesne

domy z drewnaTrzeba jednak uważać, aby ekipa remontowa posiadała odpowiednie kompetencje do wykonania takiej konstrukcji, ponieważ wszystkie wady są widoczne podczas mocniejszego wiatru lub w trakcie chłodniejszych dni. Należy więc najpierw dokonać rozpoznania rynkowego, nim podejmie się ostateczną decyzję. Domy kanadyjskie budowane za pomocą gotowych komponentów od wielu lat budzą sprzeczne opinie wśród ekspertów. Mimo to cieszą się dużą popularnością, ponieważ mały koszt i krótki czas zdecydowanie przemawiają na ich korzyść. Poza tym od początków pojawiania się takich konstrukcji w naszym kraju technologia poszła znacznie do przodu. Podstawą każdego domu jest odpowiedni fundament, który utrzyma budowę i zapewni stabilność wszystkim komponentom. Dopiero na nim stawiana jest drewniana konstrukcja zapewniająca dużo przestrzeni. Ściany zewnętrzne wykonywane są ze specjalnych belek o dużej grubości i wytrzymałości, obijane płytą, na którą ostatecznie przychodzi elewacja. Największym atutem jest to, że duże domy z drewna nie zobowiązują do urządzania ich w tradycyjnym stylu.

domy z drewnaWręcz przeciwnie idealnie nadają się do stworzenia minimalistycznych pomieszczeń, w których kolorem wiodącym jest biel i delikatne kolorowe dekoracje. Wybierając ten sposób budowania domów należy zapoznać się ze wcześniejszymi projektami konkretnej ekipy oraz sprawdzić opinie, ponieważ tak duża inwestycja powinna być trwała. Wszystko tak naprawdę zależy od sposobu wykonania każdego elementu oraz doboru materiałów, by przy najbliższej wichurze nie okazało się, że komponenty są zbyt słabe i może dojść do zapadnięcia się ścian. Wśród ich zalet, poza dużą przestrzenią, można wymienić także energooszczędność, specjalne wyciszenie oraz bardzo szybką budowę, dzięki czemu wystarczy około miesiąc, by zmienić swoje miejsce zamieszkania. Decydując się na budowę dużego domu z drewna wykonanego na bazie stelaży można naprawdę wiele zyskać. Jest to nie tylko mniejszy koszt budowy, ale także eksploatacji, dzięki właściwej izolacji cieplnej.

Duża przestrzeń pozwala ją dowolnie zagospodarować tworząc piętro lub poddasze jako miejsce użytkowe. Zajmując się dekorowaniem wnętrza nie trzeba się ograniczać, w domach kanadyjskich każdy styl będzie prezentował się równie dobrze.