You are currently viewing Remont starego domu drewnianego przez nieodpowiednie zabezpieczenie materiału

Remont starego domu drewnianego przez nieodpowiednie zabezpieczenie materiału

Kiedy decydowałam się na budowę domu drewnianego to nie wiedziałam, że w związku z tym mogą czekać mnie nowe komplikacje. W końcu wynajęłam najlepsza w moim mniemaniu ekipę budowlańców, którzy rewelacyjnie uwinęli się z budową i wszystko było wykonane zgodnie z wybranym projektem.

Czekał nas remont starego drewnianego domu

remont starego drewnianego domuNiestety, każdemu jak widać zdarzają się wpadki, nawet najlepszym fachowcom. U nas na szczęście chodziło jedynie o dodatkowe pomieszczenie, wykusz, a nie o coś ważniejszego, ale i tak było to dosyć kłopotliwe. Czekała nas przebudowa domu drewnianego. Okazało się, że podczas budowania domu nie wszystkie deski były odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Widać ktoś tego nie sprawdził, albo to były deski z nowej dostawy i zakładali, że wszystko jest dobrze. Jednak zauważyliśmy, ze deski na jednej ścianie robią się wilgotne i przegniłe. Mogło top sprawić, ze staną się zmurszałe, i nie będą należycie podtrzymywać domu. Czekał nas remont starego drewnianego domu. Przy okazji stwierdziliśmy, ze skoro i tak jednak ściana ma być rozbierana, to może poszerzymy sobie nieco pokój, będziemy mieli więcej miejsca. To na pewno było korzystne rozwiązanie, bo przy okazji coś zrobimy, nie będzie to wiele więcej pracy. Takie remonty domów drewnianych potrafią trwać bardzo długo, ale na szczęście nam się to udało załatwić w kilka dni.

Trzeba było rozebrać część ściany, a potem położyć nowe, zabezpieczenie deski i wszystko wykończyć. Teraz wszystko jest w porządku i nie boimy się o konstrukcje naszego domu. Dobrze było zdecydować się na remont wcześnie, a nie odkładać to na później.