You are currently viewing Renowacja drewnianej podłogi – co i jak

Renowacja drewnianej podłogi – co i jak

Efekt estetyczny pomieszczenia często zależy od tego, jak prezentują się ściany, sufity oraz podłogi. Choć większość ludzi podczas aranżacji wnętrz największą uwagę zwraca na dobór mebli oraz dodatków, nie powinniśmy ignorować takich oczywistości jak podłoga, ponieważ to właśnie ona będzie miała duże znaczenie dla efektu końcowego.

Cyklinowanie szybkie i bezproblemowe

cyklinowanie parkietu Niezależnie od tego, czy wnętrze ma być nowoczesne, czy może klasyczne, najlepiej sprawdza się zawsze podłoga wykonana z drewna. Drewno jest bowiem ponadczasowe. A przy tym wyjątkowo trwałe – jednak nawet trwały materiał może zostać uszkodzony na skutek intensywnej eksploatacji. Pojawiają się ryski czy inne nieestetyczne ubytki. Na szczęście nie trzeba od razu decydować się na wymianę takiej podłogi, wystarczy jej renowacja. W przypadku drewna najlepiej sprawdza się bezpyłowe cyklinowanie parkietu w Bydgoszczy. Choć niektórym może wydawać się, że nazwa tego procesu brzmi całkowicie obco, nie jest to nic innego jak po prostu szlifowanie wierzchniej warstwy drewna. Dzięki temu możliwe jest szybkie pozbycie się zużytego drewna i dotarcie do drewna świeżego, które charakteryzuje się o wiele bardziej estetycznym wyglądem.

cyklinowanie parkietu Za pomocą tego typu działania można szybko przywrócić podłodze jej dawna świetność. Oczywiście takie szlifowanie nie może być przeprowadzone w sposób ręczny, gdyż zajęłoby to zbyt wiele czasu, a przy tym efekty byłyby dalekie od oczekiwanych. Konieczne jest zastosowanie specjalistycznych urządzeń. Są to cyklinarki, które za pomocą papierów ściernych o różnej gradacji zdzierają warstwy drewna, a następnie wygładzają ostateczną warstwę. Współczesne cyklinarki wyposażone są w wyciąg do odprowadzania pyłów, dzięki czemu nie ma mowy o żadnym zanieczyszczeniu pomieszczenia. Kurz wydostaje się jedynie minimalnie, co jest prawie niezauważalne. Dzięki czemu nie musimy martwić się sprzątaniem po takim szlifowaniu. Po tych pracach przeprowadza się lakierowanie, które pozwala nadać podłodze oczekiwany błysk. Oczywiście efekt nie zależy tylko od jakości zastosowanych urządzeń, ale także od doświadczenia osoby przeprowadzającej cyklinowanie. To bowiem zabieg wymagający ogromnej precyzji, zwłaszcza jeżeli zależy nam na dokładnym odnowieniu całej podłogi, także w miejscach trudno dostępnych, na przykład przy krawędziach ścian.

Cyklinarka często nie daje sobie wtedy rady i trzeba mieć pod ręką szlifierkę brzegową. Warto więc wybrać dobrą firmę do cyklinowania, która będzie zaopatrzona we wszystkie niezbędne urządzenia, nie tylko w cyklinarkę.