Rodzaje parasoli do ogródków piwnych

Trudno w obecnym czasie byłoby znaleźć restaurację, czy też mniejszy obiekt gastronomiczny, który latem nie korzystałby z ogródków piwnych. Ważne jest, aby przebywającym w takich ogródkach gościom, zapewniać odpowiednią ochronę przed słońcem czy też deszczem. Kluczowe okazuje się być tutaj użycie odpowiednich parasoli ogrodowych.

Parasole dla komfortu gości

Dostępne są one w wielu różnych wersjach, różnią się przede wszystkim swoją konstrukcją. I tak, parasole do ogródków piwnych i restauracji można spotkać w wersjach, różniących się między sobą na przykład kształtem ich czasy. Te najpopularniejsze, są zdecydowanie parasole o czaszy okrągłej. Mają one najbardziej szerokie i uniwersalne zastosowania, niestety, wymagają one sporych ilości wolnego miejsca w przypadku korzystania z wielu tych parasol jednocześnie. Alternatywną dla nich są parasole z czaszą kwadratową, które z kolei można ustawić bardzo ściśle obok siebie. Obydwa rodzaje parasoli są również dostępne w wersjach, w których stoły i krzesła są z nimi bezpośrednio zintegrowane. Oprócz takich szczegółowych w budowie czaszy, różnić je może także ustawienie czaszy w stosunku do podstawy parasola ogrodowego. I tak bardzo popularne w ostatnim czasie stały się parasole łamane, w których czasza nie musi się znajdować bezpośrednio nad podstawą – zależy to jedynie od ustawienia użytkownika. W przypadku tych parasoli, czasza może być ustawiona w stosunku do podstawy pod różnym regulowanym kątem, a możliwości regulacji parasola nie dotyczą jedynie jego wysokości. Odmianą tego rodzaju parasoli są te, w których czasza znajduje się na wysięgniku i nigdy nie znajduje się bezpośrednio nad podstawą.

Obydwa te rodzaje parasoli organowych są świetnym rozwiązaniem w tych przypadkach, gdy ich użytkownikom zależy na jak największej ilości dostępnej przestrzeni, która byłaby zacieniona. Parasole na wysięgniku są jednak tą odmianą która wymaga zdecydowanie większej ilości dostępnej przestrzeni, w porównaniu do parasoli łamanych. Mogą istnieć również dosyć spore różnice pomiędzy różnymi modelami takich parasoli, jeśli chodzi o jakość ich wykonania. Dostępne są one obecnie wersjach, w których jest stelaż drewniany, bądź też aluminiowy. Wraz z biegiem czasu, coraz większa liczba restauratorów, organizuje w ich bezpośrednim sąsiedztwie ogródki restauracyjne. Bardzo ważne jest, by były one zorganizowane w oparciu o odpowiedniej jakości parasole, które to dostępne są w wielu różnych wersjach. Poszczególne wersje mogą się różnić na przykład budową poszczególnych rodzajów parasoli.