You are currently viewing Różne odmiany mebli sklepowych

Różne odmiany mebli sklepowych

Kiedy wchodzimy do sklepu to myślimy, że zwracamy uwagę jedynie na produkty i ich ceny. Ogólnie zauważymy, czy w sklepie jest czysto czy brudno, czy ładnie pachnie świeżym pieczywem lub perfumami, jednak kto by patrzył na meble?

Meble sklepowe na wymiar

meble sklepowe na zamówienieOkazuje się jednak, że mają one duże znaczenie. Od nich zależy, czy produkty zostaną należycie zaprezentowane i będą przyciągać wzrok klientów. Meble powinny być dopasowane do rodzaju sklepu. W małym sklepie spożywczym na osiedlu wystarczą białe meble ze sklejki. Jednak elegancki butik powinien mieć oryginalne meble sklepowe na zamówienie. Oczywiście, meble na wymiar będą droższe, ale to jedyna opcja by były one w pełni dopasowane do naszego sklepu. Dodatkowo opcja na zamówienie pozwala na wybór niestandardowych kolorów, wzorów i materiałów. Przykładowo, w sklepach z biżuterią często można zobaczyć meble szklane. Gablotki pokazują ładnie biżuterię, szkło to materiał elegancki. Wykorzystywane są również gabloty stojące, ze szklanymi półkami. Znaleźć można je także w sklepach z ekskluzywnymi kosmetykami. Meble z litego drewna także będą miały swój urok.

meble sklepowe na zamówienieLite drewno jest o wiele droższe, ale też o wiele trwalsze od sklejki, płyt MDF, czy innych materiałów drewnopochodnych. Takie meble nadadzą się do sklepów z artykułami z wyższej półki. Mogą to być drogie alkohole, galanteria skórzana, czy inne ekskluzywne rzeczy. Meble metalowe natomiast nadają charakteru surowego i industrialnego. Takie meble mogą być używane jako regały na akcesoria w sklepach meblowych, są również dobre jako regały do rzeczy wiszących np. na akcesoria biurowe. Przy wyborze mebli powinno się kierować również funkcjonalnością. Drewno to materiał nasiąkliwy i wymagający konserwacji. Nie sprawdzi się tam, gdzie mamy do czynienia z płynami. Metal jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o produkty ciężkie, ponieważ to materiał, który się nie odkształca. Nadaje się nawet na regały wysokiego składowania. Warto wyróżnić również meble z kartonu, tak zwane standy. Polecane są do robienia promocji, ponieważ są bardzo kolorowe i łatwo można je przestawić. Standy można składać i użytkować wielokrotnie. Są tanie i łatwo dostępne, więc zawsze można je dokupić. Podsumowując, jeśli chodzi o wybór mebli do sklepów to mamy tu naprawdę szerokie pole do popisu.

Są meble na stawiane na stałe, jak i tymczasowe, gotowe i tworzone na zamówienie. Pod względem kolorystyki i stylu mogą być one dopasowane do wystroju wnętrza, prezentowanych produktów i grupy docelowej klientów. Na pewno w ofertach producentów każdy znajdzie coś dla siebie.