You are currently viewing Różne zastosowania hal stalowych

Różne zastosowania hal stalowych

Stal jednoznacznie kojarzy się z materiałem odznaczającym się wysoką odpornością na uszkodzenia, niepodatnym na korozję, nadającym się do tworzenia trwałych przedmiotów. Ze stali nierdzewnej można robić zarówno sztućce, jak i garaże ocieplane. Zastosowań jest bardzo wiele.

Branże wykorzystujące hale stalowe

hala stalowaJednym z nich jest budowa hal stalowych. Taka hala kojarzy się głównie z przemysłem. Hala jest ponura, szara, to miejsce gdzie potrzebna jest jedna duża przestrzeń. Jednak hale stalowe służą do wielu celów. Oczywiście mogą to być obiekty przemysłowe, takie jak fabryki. Duża przestrzeń pozwala na swobodne łączenie ze sobą wielu urządzeń i wydłużenie procesu produkcyjnego. Hala najczęściej ma przynajmniej kilka metrów wysokości, dzięki czemu pomieszczą się tam nawet bardzo wysokie maszyny, a także suwnice i podnośniki. Taka hala sprawdzi się w wielu branżach. Innym zastosowaniem hali stalowej jest wykorzystanie jej jako hali magazynowej. To tani sposób na przechowywanie i dystrybucję różnych rzeczy. Hala budowana jest bardzo szybko i niewielkim kosztem. Do magazynowania nie potrzeba więcej. Hala może mieć ocieplane ściany i być zabezpieczana przed wilgocią, dzięki czemu można na niej przechowywać także delikatne rzeczy, takie jak ubrania, świece, wiklinę, czy tkaniny.

hala stalowaTrzecie zastosowanie hali to hale stalowe – lotnicze. Taki hangar można znaleźć na każdym lotnisku. Jest on bardzo wysoki i szeroki, w końcu w hangarze często mieści się więcej niż jeden samolot. Hangar przede wszystkim służy jako ,,miejsce parkingowe” dla samolotów, jednak tam też dokonywane są przeglądy, naprawy techniczne. Hala lotnicza powinna także być jeszcze bardziej wzmocniona niż hala przemysłowa ze względu na ryzyko wypadków. Jeśli samolot zahaczyłby skrzydłem o halę to jej ściana zdecydowanie zostałaby trwałe zniszczona. Czwartym zastosowaniem hali stalowej jest wykorzystanie ich jako hali sportowej. Mogą to być hale do gry w koszykówkę, siatkówkę, do halowej lekkiej atletyki, gry w tenisa, a nawet do kolarstwa torowego. Tutaj również szybkość budowa oraz jej niska cena ma znaczenie, ponieważ większość hali jest budowana za pieniądze z budżetu miasta. Taka hala ze stali łatwo daje się modyfikować. Nie musi mieć jedynie prostych kształtów, można ją unowocześnić.

W środku będzie wyglądała jak każdy inny budynek, a jedynie jej konstrukcja będzie inna niż budynku murowanego. Jak widać hale stalowe to nie tylko coś, co nadaje się do przemysłu i magazynowania, ale także do zastosowań w lotnictwie oraz jako hale widowiskowo-sportowe.