You are currently viewing Siatka przeciw kretom – skuteczne?

Siatka przeciw kretom – skuteczne?

Wielu ludzi nie może uporać się z ogrodowymi szkodnikami, jakimi są głównie krety. Istnieje cała gama środków odstraszających i sposobów jakie proponują nam sklepy ogrodnicze. Najpopularniejszy ostatnio stał się odstraszacz kretów, który znalazł zastosowanie w tych samych przypadkach jak pułapka na krety.

Satka przeciw kretom zapewnia skuteczność działania

siatka przeciw kretomW innych sytuacjach, kiedy chcemy zabezpieczyć trawnik, wtedy może nam się przydać siatka przeciw kretom, która założona w odpowiedni sposób zapewnia dużą skuteczność. Jednak można sobie poradzić z kretami również metodami domowymi, które na pewno będą nas mniej kosztowały, a przyniosą podobne efekty. Tak pierwszym dobrym pomysłem na wypędzenie kretów będzie wbijanie w ziemię szklanych butelek, oczywiście pustych. Butelkę należy wbić w taki sposób, żeby szyjka wystawała na zewnątrz, wtedy podmuchy wiatru będą powodować dźwięki, które dla kreta oznaczają nieprzyjemne drżenia. Odstraszy to kreta skutecznie na pewno na długi czas. Kolejną niezawodną metodą może okazać się zastosowanie chemicznego odstraszacza. Nie ma jednak potrzeby kupowania go w sklepie ogrodniczym. Na pewno każdy z nas ma w domu rozpuszczalnik, wystarczy nasączyć nim materiał i włożyć do kretowiska. Skutecznym sposobem okażą się również tabletki z naftą, które kupujemy na mole.

Takie tabletki również wkładamy do dziury i gwarantuje to na pewno skuteczne odstraszenie kreta. Możemy zatem posiłkować się tym, co oferują nam producenci w sklepach ogrodniczych, lub spróbować swoich metod, które są tak samo skuteczne