You are currently viewing Skandynawska kuchnia

Skandynawska kuchnia

Osoby, które śledzą na bieżąco wnętrzarskie trendy, z pewnością zauważyły, że od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszy się styl skandynawski. Nic dziwnego, to bowiem styl, który pozwala nam na uzyskanie jasnych, przestronnych pomieszczeń, które są do tego prawdziwie funkcjonalne.

Styl skandynawski w kuchni

meble kuchenneZ tych właśnie względów styl ten warto wykorzystać w kuchni, zwłaszcza jeżeli dysponujemy jedynie niewielkim wnętrzem i zależy nam na prostocie oraz wrażeniu przestrzeni. Jakie są charakterystyczne cechy tego stylu? Przede wszystkim brak firan oraz zasłon. Do pomieszczenia ma wpadać jak najwięcej naturalnego światła, dlatego ograniczane jego dostępu za pomocą firan, jest niepożądane. Jeżeli mieszkamy we własnym domu czy na jednym z najwyższych pięter bloku, nie będzie to dla nas żaden problem. W przypadku, gdy nasze mieszkanie znajduje się na parterze bloku – to już może wywoływać pewien dyskomfort. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie cechy charakterystyczne danego stylu musimy wykorzystywać, aby stworzyć piękne wnętrze. Możemy też potraktować styl wybiórczo i wybrać tylko to, co nam odpowiada. W ten sposób unikniemy niedogodności w postaci braku prywatności i nie będziemy musieli przejmować się tym, że przechodnie z ulicy dojrzą, co akurat gotujemy na obiad. Jeśli nie rezygnujemy z firan, skupmy się na meblach.

meble kuchenneDo stylu skandynawskiego sprawdzą się meble kuchenne sprzedawane w Lubinie przez cenionego producenta. Warto wybrać te, których drewno zostało pomalowane na biało – jasny kolor optycznie powiększy pomieszczenie. Poza tym białe powierzchnie są niezwykle przyjemne dla oka. Z takimi meblami dobrze będą komponować się podłogi z naturalnego drewna, ale też płytki w jasnych odcieniach – bieli lub szarości. Dla kontrastu można zastosować też kamień czy czarne płytki! Same meble powinny być przede wszystkim ergonomiczne, wszelkie ozdobniki tutaj są zbędne, ich rolę odgrywać będą bowiem dodatki. Ze stylem prowansalskim kojarzy się przede wszystkim kolor niebieski, ale też wrzosowy. Drobne elementy w tych barwach sprawią, że białe meble nie będą wyglądać surowo. Kolorowe akcenty są więc w takiej kuchni konieczne. Kierując się tymi wskazówkami, z pewnością uda nam się zaaranżować kuchnię w klimacie skandynawskim, w której samo przebywanie będzie prawdziwą przyjemnością.

Jeżeli nie przewidujemy w domu oddzielnego pomieszczenia na jadalnię, tym bardziej nasza kuchnia powinna być przytulna, aby móc miło spożywać w niej rodzinne posiłki. Dzięki stylowi skandynawskiemu poczucie przytulności nie jest trudne do uzyskania.