You are currently viewing Skuteczna ochrona wnętrza przed światłem słonecznym

Skuteczna ochrona wnętrza przed światłem słonecznym

Z pewnością każdy z nas doświadczył, jak nieprzyjemne może być ostre słoneczne światło świecące prosto w oczy, lub jak bardzo jest uciążliwe, gdy odbija się w ekranie telewizora czy komputera i utrudnia pracę czy przeszkadza w rozrywce. Dodatkowo w czasie upalnego lata odsłonięte okna sprzyjają szybkiemu nagrzewaniu wnętrza, które nieraz przypomina bardziej piekarnik niż miejsce do życia i funkcjonowania. Rozwiązaniem w tej sytuacji są różnego rodzaju osłony okien.

Wśród skutecznych metod ochrony przed słońcem można wymienić rolety wewnętrzne, zasłony, żaluzje i rolety zewnętrzne.

  • Rolety wewnętrzne – ich różnorodność pozwala znaleźć zarówno bardzo proste i funkcjonalne modele, jak i znacznie bardziej dekoracyjne, przypominające bardziej zasłony. Różnorodność wzorów i materiałów może przyprawić o zawrót głowy, dlatego dobrze jeszcze przed pójściem na zakupy zorientować się, jaki typ rolety najbardziej odpowiada naszym potrzebom i określić dokładnie jej kolorystykę, aby mogła stanowić ładne uzupełnienie wnętrza.
  • Zasłony – choć w ostatnich latach straciły na popularności, wciąż są często wybierane, szczególnie przez miłośników klasycznych wnętrz. Duży wybór wzorów i kolorów, a także pewna związana z nimi ponadczasowość i elegancja sprawiają, że niektóre wnętrza wręcz nie mogą się bez nich obyć.
  • Żaluzje – cieszą się obecnie małą popularnością, szczególnie jeśli chodzi o żaluzje wykonane z metalu. Drewniane są jednak wybierane np. przez zwolenników stylu eko czy prostych, minimalistycznych wnętrz.
  • Rolety zewnętrzne – stanowią bardzo skuteczną ochronę przed światłem słonecznym. Pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, co jest minusem, gdy zależy nam jedynie na stłumieniu światła, a nie całkowitym odcięciu jego dopływu. Latem jednak pozwalają na utrzymanie przyjemnego chłodu we wnętrzach, a zimą na zatrzymanie ciepła w środku.

zasłony

rolety

pillows-690210_640