You are currently viewing Specjalna pianka do ociepleń

Specjalna pianka do ociepleń

Budownictwo jest sektorem gospodarki, który stale się rozwija. Wprowadzane są nowe produkty i usługi, tak by domy były jak najtrwalsze, energooszczędne, nowoczesne, czy ekologiczne. Dawniej nikt nie myślał o foliach przeciwsłonecznych na okna, o posadzkach winylowych, czy też o drewnianych okładzinach na elewację zamiast tynków.

Natryskowa pianka PUR

ocieplenie pianką purJak widać, wiele się w budownictwie zmieniło. Nie inaczej jest w kwestii ociepleń. Stary styropian został najpierw wyparty przez wełny mineralne i szklane, szczególnie jeśli chodzi o izolację poddaszy. Wełna jest bardziej miękka, lepiej dopasowuje się do podłoża, ja tez lepsze parametry izolacyjne. Jednak teraz ona jest wypierana na rynku przez skuteczne ocieplenie pianką PUR w Rzeszowie i innych miejscowościach. Taka pianka nakładana jest metodą natryskową szybko i dokładnie. Specjalny ,,pistolet” rozpylający piankę działa precyzyjnie, dotrze w trudno dostępne miejsca, takie jak szczeliny na poddaszu i we wnękach ściennych. Pianką ociepla się budynki bardzo szybko. Nie trzeba nic kleić, mocować, po prostu natryskuje się piankę i gotowe. Ona w krótkim czasie zastyga i już zaczyna ,,działać”. W przypadku kiedy nałoży się jej za dużo w jedno miejsce można ją ostrożnie przyciąć nożykiem, tak by zeskrobać wierzchnią warstwę, ale nie wykonać dziury w izolacji. Zastosowanie pianki niesie za sobą spore oszczędności. Przede wszystkim zapewnia ona skuteczną izolację termiczną. Dom będzie się wolniej nagrzewał latem i wolniej wychładzał zimą.

ocieplenie pianką purCiepłe powietrze nie będzie uciekać przez nieszczelną izolację. Koszty ogrzewania i klimatyzacji będą zatem niższe, a cała inwestycja szybko się zwróci. Ponadto, izolacja pianką to nie tylko izolacja termiczna, ale także akustyczna i przeciwwodna. Piankę PUR wykorzystuje się często przy budowie fundamentów – wtedy zabezpieczony ona podstawę domu przed chłodem, jak również przez wilgocią znajdującą się w glebie. Z kolei pianka na ścianach i poddaszu pozwoli wygłuszyć pomieszczenia i zniwelować hałas z zewnątrz. To szczególnie ważne wtedy, kiedy dom znajduje się przy ruchliwej ulicy. Można zatem powiedzieć, że pianka PUR to produkt trzy w jednym. To tym lepiej pokazuje ile można zaoszczędzić wybierając taką metode izolacji – nie trzeba dodatkowo martwić się o hydroizolację i wygłuszanie.

Warto zaznaczyć także, że piankę PUR można stosować w obiektach różnego typu. Poza budynkami mieszkalnymi pianką ociepla się fabryki, stodoły, biura, kurniki, czy zbiorniki stalowe na wodę. To bardzo uniwersalny produkt, który warto znać.