You are currently viewing System wentylacji mechanicznej z rekuperatorem

System wentylacji mechanicznej z rekuperatorem

Wentylacja pomieszczeń jest jednym z najważniejszych elementów, szczególnie w budynkach, w których zamontowane zostały nowe, szczelne okna PCV. Istnieją dwa typy wentylacji pomieszczeń, są nimi wentylacja mechaniczna, jak również wentylacja grawitacyjna.

Wentylacja jest potrzebna

wentylacja Wentylacja mechaniczna zapewnia sprawną, jak i szybką wymianę powietrza we wszelkich warunkach atmosferycznych, a także redukuje utratę ciepła w domu o połowę. Ponad to wraz z urządzeniem służącym do odzyskiwania ciepła z wywiewanego na zewnątrz powietrza. Urządzenie to zwane jest rekuperatorem. Osoby użytkujące system wentylacji mechanicznej wraz z rekuperatorem ciepła są zadowolone z komfortu, jaki zapewnia. Rekuperator dzięki temu, iż zapewnia stałą wymianę powietrza, jest tak popularny. Jego atrakcyjność wynika ze znacznego zmniejszenia zapotrzebowania wentylatora mechanicznego na ciepło w porównaniu z zapotrzebowaniem wentylacji grawitacyjnej. Budowa domu energooszczędnego, przy zastosowaniu obecnie najnowocześniejszych technologii jest praktycznie niemożliwa bez zastosowania wentylator wraz z rekuperatorem, służącego do odzysku ciepła z usuwanego podczas wentylacji gorącego powietrza.Wentylacja mechaniczna w Tarnobrzegu jest stosunkowo droga, jednak jej koszt w raz z rekuperatorem ma szansę zwrócić się w bardzo krótkim czasie.

wentylacja Powyższy typ wentylacji doskonale nadaje się do domów i budynków ogrzewanych za pomocą gazu, jak i oleju opałowego oraz energii elektrycznej. Jedynym warunkiem sprawnego działania wentylacji jest szczelność. W momencie, gdy zimne powietrze dostaje się do wnętrza pomieszczenia, pomijając to powietrze, jakie dostało się do domu wskutek pracy wymiennika ciepła, koszt użytkowania, jak i ogrzewania znacznie wzrośnie. Kolejną zaletą wentylacji mechanicznej, jest to, iż w wentylatorze znajduje się filtr oczyszczający świeże powietrze, z zewnątrz. Wyłapuje on nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, jak i powoduje to, iż system wentylacji jest dostosowany nawet dla alergików, a także osób wrażliwych na wszelkie zanieczyszczenia oraz bakterie i wirusy przenoszone poprzez powietrze, na przykład chorych o obniżonej odporności. Dzięki zastosowanym w rekuperatorze filtrom zatrzymywane są także zarodniki grzybów, jak również pyłki różnorodnych roślin, których nasilenie występuje szczególnie w porze wiosennej, gdy wszystko na nowo budzi się do życia i zaczyna kwitnąć, jak i pylić.

Oznacza to, iż system ten nie tylko reguluje temperaturę powietrza, lecz również dodatkowo je oczyszcza z niechcianych, a także szkodliwych dla wielu osób rzeczy.