You are currently viewing Systemy kominowe

Systemy kominowe

Już gdy wykonuje się roboty ziemne należy myśleć o wybraniu odpowiedniego systemu kominowego. Dobór odpowiedniego systemu pozwoli uniknąć problemów z wentylacją, jak i z odprowadzaniem dymów lub spalin. Dawniej kominy murowano z cegieł ceramicznych, również niezastąpiony był beton towarowy.

Systemy kominowe to standard w dzisiejszych czasach

systemy kominowyObecnie można kupić całe systemy kominowe. Transport hds w Olsztynie, Bydgoszczy, Poznaniu i innych miastach jest pomocny w przewożeniu elementów systemów kominowych. Takie samochody z hds pomagają w rozładunku oraz załadunków elementów. Całe zestawy kominowe mogą się składać z pustaków betonowych lub keramzytowo-betonowych. Również na rynku obecne są pustaki dymowe, czy pustaki wentylacyjne. Pomocnym elementem komina jest wyczystka, która służy do czyszczenia przewodu. Wewnątrz komina umieszczana jest rura ceramiczna, która jest odporna na pożar sadzy. Całe przewody kominowe czasem są izolowane, najczęściej przy pomocy wełny izolacyjnej impregnowanej, co przyczynia się do mniejszej wchłanialności wody. Czopuchy są elementami, dzięki którym możliwe jest podłączenie przewodu kominowego z piecem lub kominkiem. Podczas montażu systemów kominowych potrzebny jest również kit montażowy, który jest kwasoodporny oraz żaroodporny tak jak ogrodzenia modułowe. Materiał ten zapewnia szczelność systemu. W systemach wentylacyjnych ważnym elementem jest kratka wentylacyjna. Aby chronić przed deszczem lub zawirowaniami powietrza potrzebny jest deflektor. Wkłady kominowe dostępne na rynku współpracują ze wszystkimi kotłami i kominkami. Jedynie należy tylko zwrócić uwagę na rozmiar przewody, aby pasował on do pieca.

Pustaki lub cegły należy łączyć zaprawą cementową. Aby zabezpieczyć komin, można stosować kątowniki na rogach, do tego należy je owinąć siatka dookoła oraz ocynkować. Systemy kominowe zawsze charakteryzują się wysoką trwałością.