You are currently viewing Szablony na ścianę – szybka i prosta zmiana wnętrza

Szablony na ścianę – szybka i prosta zmiana wnętrza

Od roku z mężem szykowaliśmy się do remontu, jednak wciąż odkładaliśmy to na później, gdyż zawsze było coś ważniejszego. Jednak w głębi wiem, że bardziej chodzi o to, że wiąże się to z bałaganem, a także długimi pracami remontowymi.

Szablony na ścianę to genialny pomysł!

szablony na ścianęDopiero gdy tapeta zaczęło już sama odklejać się od ściany, stwierdziliśmy, że najwyższy czas się za to zabrać. Nie chodziło nam tyle o generalny remont, raczej tylko pozbycie się tych paskudnych, brudnych tapet, a także położenie paneli. Najpierw przystąpiliśmy do zerwania i tak już odpadających, pstrokatych tapet. Później przyszła pora na wybór odpowiedniego koloru. Oboje zgodnie byliśmy zdecydowani, na najprostszą opcje czyli pastelowa, jasna farba. Następnie starą wykładzinę zdjęliśmy i przystąpiliśmy do zakładania paneli. W sumie całe to odświeżenie zajęło tydzień w związku z czym pozostało nam tylko posprzątać. Gdy w końcu doprowadziliśmy salon do porządku byliśmy zadowoleni ze swojej pracy jednak wciąż czegoś brakowało. Mianowicie ściany wydawały się… takie puste bez tej tapety. Wtedy wpadłam na genialny pomysł – szablony na ścianę. Zostało nam jeszcze trochę farby ciemniejszego odcieniu z ostatniego malowania sypialni w związku z czym idealnie nada się na szablony malarskie. Od razu poczułam, że to to. Zdecydowaliśmy się na duże drzewo, a na jego gałązkach w ramkach pozawieszaliśmy zdjęcia całej rodziny.

W związku z czym szablony do malowania stanowiły równocześnie galerię drzewa genealogicznego. Efekt był zadowalający, a nawet powiedziałabym powalający. Każdy znajomy, który nas odwiedza, pyta skąd taki świetny pomysł, dodając przy okazji: „dobrze, że pozbyliście się tych ohydnych tapet”.