You are currently viewing Szalunki na wynajem

Szalunki na wynajem

Szalunki stanowią podstawowy sposób na zabezpieczenie wykopów. Są to obudowy wykonane najczęściej ze stali. Najlepsze systemy szalunkowe potrafią sporo kosztować, dlatego zakup ich dla jednorazowej budowy często mija się z celem, gdyż generuje jedynie niepotrzebne koszty. Zamiast tego możemy zdecydować się na wynajem takich szalunków.

Niedrogo wynajmowane szalunki

szalunki - wynajemUsługę tego typu oferują sprawdzone firmy w całym kraju. Decydując się na wynajem, zabezpieczymy wykopy, dzięki czemu ziemia nie będzie mogła się osunąć. W związku z tym osoby przebywające akurat w wykopie i wykonujące jakieś prace, będą całkowicie bezpiecznie. Ponadto takie zabezpieczenia wykopów sprawiają też, że nie może tam dostać się woda, co również jest bardzo ważne. Na wynajem dostępne są różnego rodzaju szalunki, są to na przykład boxy. Taki mini box wykonany jest ze stali, jednak charakteryzuje się wyjątkową lekkością, dlatego jego zamocowanie przebiega zazwyczaj szybko i sprawnie – do jego przenoszenia wystarcza koparka o udźwigu 9 ton. Nadaje się on do wykopów o świetle 2,10 m oraz o głębokości do 3 m. To wydaje się niewielka głębokość, jednak tego typu wykopy wykonuje się na przykład pod budowę sieci wodociągowych i gazowych, dlatego to tam szalunek typu mini box sprawdza się najlepiej.

szalunki - wynajemJeżeli interesują nas jednak inne szalunki – wynajem dotyczy też specjalnych podwójnych systemów słupowych. Słupy te łączą ze sobą płyty umieszczone równolegle w stosunku do siebie. Jest to rozwiązanie do wykopów wąskoprzestrzennych, o głębokościach do 6,20 m. Jednak aby zastosować tego typu szalunek, będziemy potrzebowali do dyspozycji koparki o lepszym udźwigu niż poprzednio, a mianowicie 24 ton. Wybór szalunku bardzo często zależy także od tego, jakim sprzętem do robót ziemnych dysponujemy. Wynajem szalunków jest obecnie usługą, która cieszy się dużym zainteresowaniem, można bowiem wypożyczyć wybrany przez siebie system na określony czas – w zależności od tego, jak długo będziemy wykonywać roboty ziemne przy wykopach. Może to być więc tydzień, a równie dobrze możemy wynająć taki szalunek na miesiąc czy dwa.

Oczywiście będzie to wiązało się z wyższą opłatą, jednakże wszystko jest ustalane w dniu zawarcie umowy, dlatego nie musimy obawiać się, że firma wynajmująca szalunki nagle ustali jakieś zupełnie inne warunki. Jest to niemożliwe, ponieważ wszystko mamy na papierze od pierwszego dnia wynajmu. Jeśli jednak regularnie przeprowadzamy budowy, wówczas może lepiej kupić własne szalunki, w końcu będziemy z nich często korzystać. Wszystko zależy od naszych indywidualnych oczekiwań.