You are currently viewing Szkieletowe budownictwo drewniane

Szkieletowe budownictwo drewniane

Szkieletowe budownictwo drewniane cieszy się obecnie sporą popularnością. Wykonywanie takich obiektów nie jest bowiem skomplikowane, wymaga jednak zaangażowania od ekipy budowlanej. Istnieją dwa sposoby pracy – wykonywanie konstrukcji platformowej lub konstrukcji balkonowej.

Domy wybudowane przez fachowców

Domy drewnianeW pierwszym przypadku belki osadza się w wycięciach stworzonych w ścianach fundamentowych, w drugim zaś przypadku – znajdują one oparcie na podwalinie drewnianej i nie jest konieczne stosowanie belki czołowej. Oczywiście każda firma budowlana wespół z inwestorem wybiera rozwiązania konstrukcyjne, które dobrze pasują do danej inwestycji. Takie domy drewniane w mazowieckim wykonywane są przez fachowe ekipy, które potrafią przedstawić każdemu klientowi szereg zalet wynikających z budownictwa drewnianego. Jako podstawowy plus wymienia się tworzenie przyjaznego mikroklimatu we wnętrzu budynku. Jest to możliwe z tego względu, iż drewno jest surowcem naturalnym, który nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. Specjaliści uważają, że w domach drewnianych o wiele lepiej i przyjemniej się oddycha. Czy to prawda? Być może, w każdym razie w województwie mazowieckim domy drewniane można spotkać na każdym kroku. Osoby decydujące się na takie rozwiązanie nie obawiają się tego, iż drewno zostanie uszkodzone przez warunki atmosferyczne.

Domy drewnianeObecnie bowiem dostępne są takie technologie zabezpieczania drewna, że może ono wyglądać na zupełnie nowe nawet mimo kilku lat eksploatacji i nieustannemu narażeniu na czynniki zewnętrzne w postaci promieni słonecznych czy intensywnych opadów. Co ważne, drewno jest bezpieczne dla alergików – nie wywołuje ono żadnych reakcji alergicznych, co byłoby możliwe przy stosowaniu sztucznych materiałów opartych na chemii. Jeżeli zależy nam więc na własnym zdrowiu i zdrowiu swojej rodziny, budownictwo drewniane jest z pewnością dobrym wyborem. Jeśli mimo tego nadal nie jesteśmy przekonani do tego rozwiązania, możemy zwiedzić województwo mazowieckie i obejrzeć z zewnątrz stojące tam domy drewniane. Czy świetnie prezentują się wizualnie mimo upływu lat? Sami to zobaczymy. Być może właśnie ta kwestia przekonana nas do postawienia domu opartego na szkielecie drewnianym, a nie obiektu murowanego. Podsumowując, każde rozwiązanie ma swoich zwolenników, ma wady oraz zalety, dlatego wybór nigdy nie będzie prosty.

Wiele jednak wskazuje na to, że budownictwo szkieletowe drewniane cieszy się popularnością w województwie mazowieckim nie bez powodu, a ze względu właśnie na mnóstwo plusów wynikających z konstrukcji takich budynków.