You are currently viewing Tapety w kuchni – czy to dobry pomysł?

Tapety w kuchni – czy to dobry pomysł?

Tapety często stanowią element dekoracyjny pomieszczeń takich jak sypialnia czy pokój dzienny. Wzory czy grafiki na tapetach są atrakcyjne, a estetyka w takich pokojach odgrywa duże znaczenie. W kuchni natomiast zazwyczaj stawiamy na użyteczność, wygodę, praktyczne zagospodarowanie przestrzeni.

Tapety w kuchni alternatywą dla płytek

tapety kuchenne zmywalneNa to być pomieszczenie, z którego wygodnie się korzysta i nie trzeba się namęczyć przy jego sprzątaniu. Jak wiadomo podczas gotowania i pieczenia robi się straszny bałagan, więc inwestuje się w gładkie powierzchnie łatwe do wyczyszczenia. Dobre są do tego blaty z kamienia lub kompozytu, lakierowane meble drewniane, czy oświetlenie wbudowane w szafki. Do tego najczęściej wybiera się płytki ceramiczne, które stosuje się nie tylko na podłodze, ale również na ścianach, między szafkami stojącymi, a wiszącymi, czy też między kuchenką, a okapem. To obszary najbardziej podatne na zabrudzenia. A płytki się łatwo myje, a nawet można je szorować. Czy jednak da się je jakoś zastąpić, na przykład czymś bardziej atrakcyjnym, dostępnym w wielu wzorach i kolorach? Alternatywą dla płytek ceramicznych są obecnie polecane tapety kuchenne zmywalne.

tapety kuchenne zmywalneNie są to zwykłe papierowe tapety, bo takie szybko by się zniszczyły. Tutaj stosuje się tapety winylowe lub z włókna szklanego, często na flizelinie, co dodatkowo zapewnia im trwałość. Takie tapety posiadają specjalne powłoki, dzięki którym ich kolor nie blaknie pod wpływem ciepła i promieni słonecznych. Nie będą się odklejały od podłoża pod wpływem wody i wilgoci z powietrza kuchennego. A jeśli pojawią się na nich zabrudzenia to można je łatwo zmyć. Powłoka tapet zmywalnych jest odporna na zarysowania i szorowanie, więc spokojnie można je zmywać gąbką do mycia naczyń czy szmatkami z mikrofibry, często wykorzystywanymi w kuchni. Wszystkie zanieczyszczenia da się łatwo usunąć, a kolor czy warstwa ochronna nie zostaną uszkodzone. Z pewnością tapety kuchenne zmywalne są mocne i trwałe. Ich cena jest oczywiście wyższa, jednak to jakość w jaką warto zainwestować. Tapety zmywalne można dostać w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu mamy większe możliwości w kwestii aranżacji wnętrz, niż gdybyśmy wybrali standardowe kafle ceramiczne. Na pewno takie pomieszczenie kuchenne będzie wyglądała ładniej i nowocześniej, niż taka w której zastosowane zostały na ścianie kafle.

Zatem tapety kuchenne zmywalne to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy nie tylko na wygodnym rozwiązaniu ściennym w kuchni, ale również na takim, które będzie atrakcyjne wizualnie.