You are currently viewing Trwałe cokoły z listew mdf

Trwałe cokoły z listew mdf

Miejsce połączenia ściany i podłogi bardzo często wymaga dodatkowego zabezpieczenia lub osłonięcia. To właśnie pod murem powinniśmy stworzyć szczelinę dylatacyjną podczas układania paneli podłogowych. Niełatwe jest również precyzyjne docięcie do odpowiedniej długości mokrej od kleju tapety.

Listwy z odpornego materiału

listwy przypodłogowe mdfDlatego w miejscu zetknięcia poziomej i pionowej przegrody bardzo często występują jakieś niedoróbki, które chcemy ukryć. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie listew przypodłogowych. Producenci oferują bardzo wiele rodzajów listew maskujących. W zależności od potrzeb, możemy dobrać rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w naszym domu. Jeżeli jednak szukamy produktów, które nie tylko doskonale sprawdzą się jako osłona, ale również będą pełnić funkcję dekoracyjną w naszych wnętrzach, to warto zdecydować się na odporne listwy przypodłogowe mdf. Producenci wytwarzają je ze specjalnego, odpornego na zawilgocenie materiału, powstającego z prasowanego pod ciśnieniem drewna. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że listwy nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Nie musimy więc obawiać się, że podczas sprzątania zarysujemy je od przypadkowego uderzenia odkurzaczem. Montaż listew nie wymaga specjalnych umiejętności.

listwy przypodłogowe mdfW internecie jest bardzo wiele filmów instruktażowych, z którymi warto się zapoznać przed przystąpieniem do pracy. Docinanie cokołów na odpowiednią długość jest bardzo proste, ponieważ materiał nie kruszy się. Na krawędziach nie powstaną więc nieestetyczne odpryski. Aby jeszcze bardziej podnieść jakość połączenia, warto docinać elementy pod kątem 45 stopni i tworzyć zakładki. Sprawią one, że powstała szczelina będzie jeszcze mniej widoczna. Kupując listwy powinniśmy dobrać również łączniki maskujące, które ukryją nam nieestetycznie wyglądające szczeliny. Jeżeli zależy nam na bardziej kunsztownym rozwiązaniu, to możemy pokryć miejsca łączenie płyt specjalnym korektorem, który ukryje wszelkie niedoskonałości. Producenci oferują listwy maskujące mdf w bardzo wielu kolorach, dlatego z łatwością dobierzemy rozwiązanie pasujące do podłogi lub ścian. Listwy przypodłogowe powinny być wykonane z jak najbardziej trwałych materiałów, ponieważ wtedy będą doskonale sprawdzać się podczas eksploatacji. Wysokiej jakości listwy bardzo trudno jest uszkodzić.

Nie ulegają one również wybrzuszeniu pod wpływem zawilgocenia, więc nie musimy martwić się o występowanie niepożądanych odkształceń. Dzięki temu dekoracyjne listwy będą nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim w piękny i estetyczny sposób udekorują nasze wnętrza.