You are currently viewing Urządzenia typu rębak

Urządzenia typu rębak

Wiele osób, które postanawiają zrealizować swoje marzenie o posiadaniu własnego domu, zaczyna od kupna działki. Jednak rzadko kiedy jest ona idealnie przystosowana do tego, aby rozpocząć na niej przeprowadzanie prac budowlanych.

Rębak przyspiesza prace

 rębak do drewnaBardzo często zdarza się, że trzeba odpowiednio przygotować teren. Jeśli poprzedni właściciele nie dbali o zieleń systematycznie, sytuacja może wymagać dużego nakładu pracy. Zdarza się, że usunięcie chwastów, krzewów czy obeschniętych drzew trwa kilka dni nieprzerwanej pracy. W przyspieszeniu tych działań może się przydać wydajny rębak do drewna. Jest to urządzenie, które posiada pojemnik, do którego wrzuca się gałęzie. Za pomocą freza palcowego drewniane elementy są dzielone na mniejsze części. W przypadku konieczności przemieszczania się po terenie posesji może przydać się model wyposażony w kółka. Dzięki temu nie będzie trzeba marnować czasu na podchodzenie z drewnianymi elementami do jednego, stałego punktu. O bezpieczeństwo osób obsługujących maszynę dba specjalny system, który automatycznie zablokuje się, jeśli pojawią się jakiekolwiek nieprawidłowości. Mogą one się pojawić w kilku sytuacjach np. gdy do pojemnika trafi jakiś inny element niż drewno. Dzięki tej funkcji znacznie obniża się ryzyko wystąpienia wypadku w trakcie usuwania zieleni z działki.

 rębak do drewnaDzięki panelowi elektronicznemu osoby obsługujące będą także na bieżąco informowane o stanie baku paliwa. Ponadto, istotną cechą jest lekka waga urządzenia. Jest to czynnik, który bardzo wpływa na łatwość w transporcie czy przesuwaniu maszyny po terenie posesji. Dzięki smukłemu kształtowi zajmie niewiele powierzchni i zmieści się bez problemu w każdej piwnicy czy garażu. Po boku znajdują się także uchwyty, które są znacznym ułatwieniem w trakcie likwidacji zieleni czy transportu. Uzupełnieniem tej maszyny może być także kosiarka do trawy o większej mocy. Po tym jak oczyści się teren z gałęzi, można zabrać się za wyrównanie trawnika. Do trudniejszych terenów (np. przy rowie) może przydać się podkaszarka, zwana także kosą spalinową. Pozwala na poziomie oraz pionowe przycinanie chwastów czy trawnika. Po przeprowadzeniu tych kompleksowych działań wygląd posesji będzie całkowicie odmieniony! Nie zawsze ma się możliwość uporządkowania zieleni na posesji przy użyciu standardowego sprzętu.

W niektórych przypadkach warto skorzystać z nowoczesnych urządzeń takich jak rębarki czy podkaszarki. Dzięki ich wydajności, prace będą postępowały zdecydowanie szybciej. Zaoszczędzony w ten sposób czas można przeznaczyć na inne działania takie jak planowanie budowy czy tworzenie kosztorysów.