You are currently viewing Ważne sprawy – szpachlowanie sufitu

Ważne sprawy – szpachlowanie sufitu

Szpachlowanie sufitu oraz ściany sprawia, że powierzchnia staje się równa, zyskuje gładką powierzchnię bez ubytków oraz da się ładnie pokryć farbą, nie tylko kolorową, ale także śnieżnobiałą, która naprawdę zachowuje swój kolor, szczególnie jeżeli używamy preparatu jakim jest biała szpachla gipsowa.

Szpachlowanie sufitu i suchy grunt

szpachlowanie sufituO czym należy jednak pamiętać przy pracach tego typu? Po pierwsze będą nam potrzebne dobrej jakości trwałe narzędzia do szpachlowania. Najlepiej zajrzeć do marketu budowlanego i zapytać osobę odpowiedzialną za dział związany z tego typu produktami co poleca dla osób, które zajmują się remontami jedynie amatorsko w swoim domu.Długotrwały kontakt z gipsem naraża na korozję metalowe elementy, więc najpierw trzeba je zabezpieczyć preparatem antykorozyjnym. Ponadto przy pracach we własnym zakresie najłatwiejsza do zastosowania będzie właśnie szpachla gipsowa i to jej warto użyć. Nim rozpoczniemy szpachlowanie sufitu należy upewnić się czy grunt dobrze wysechł. Najlepiej po prostu poczekać całą noc, szczególnie kiedy temperatura w pomieszczeniu jest dość niska lub panuje spora wilgotność. Dopiero kiedy ściana jest sucha można rozpocząć prace. W przypadku gładzi gipsowej zwykle wystarcza jedna warstwa szpachli, powinna być ona porządnie i cienko rozprowadzona.

Nie ma obaw, że coś wyjdzie nie tak, ponieważ po wyschnięciu będziemy ją jeszcze szlifować, co należy robić najlepiej w masce zakrywającej nos, ponieważ będzie się tworzyło w czasie tej pracy mnóstwo pyłu, który może nawet zaszkodzić zdrowiu.