You are currently viewing Wkręty na torx do drewna

Wkręty na torx do drewna

Drewno to materiał niezwykle wymagający. Jest ceniony przez wiele osób ze względu na to, iż jest surowcem naturalnym. Jednakże jego utrzymanie w dobrym stanie wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych. Ponadto jeżeli decydujemy się na stawianie konstrukcji z drewna, musimy stosować odpowiednie materiały – łączniki, wkręty czy kotwy, które nie doprowadzą do pękania drewna, co mogłoby skrócić jego żywotność.

Wkręty z nacięciami

 wkręty na torxJakie zatem produkty warto stosować bez obaw o to, że wpłyną negatywnie na stan drewna? Idealnie sprawdzają się między innymi wkręty na torx. Takie wkręty posiadają bowiem specjalnie zaprojektowany przez producenta szpic, dzięki któremu nie dochodzi do rozłupywania się materiału. Nie ma znaczenia, czy montujemy wkręty daleko czy blisko krawędzi – w obu przypadkach będzie to całkowicie bezpieczne i nie popsuje drewnianej konstrukcji. Z racji tego, że takie wkręty będą widoczne, producent zadbał także o ich estetyczny wygląd i ocynkował je, dzięki czemu są skutecznie chronione przed korozją.

 wkręty na torxTakie ocynkowane wkręty na torx posiadają też duży skok gwintu oraz specjalne nacięcie znajdujące się wzdłuż szpicu. Oba udogodnienia mają za zadanie przyspieszyć wkręcanie i zminimalizować opór pojawiający się na jego początku. Wiele osób decyduje się na takie wkręty torx także ze względu na ich wytrzymałość. Producenci wskazują, że jest ona aż 50% wyższa niż w przypadku wkrętów posiadających klasyczny łeb stożkowy. Dlatego jeżeli zależy nam na dużej odporności mechanicznej na uszkodzenia, taki wkręt torx do drewna będzie idealnym wyborem. Wytrzymałość połączenia uzyskano między innymi dzięki temu, iż łeb posiada zespoloną podkładkę talerzową. Bez wątpienia nowoczesne wkręty torx oferowane przez renomowanych producentów są wyborem, który idealnie sprawdzi się w pracach z drewnem. Dlatego właśnie produkty te są uniwersalne, ponieważ wykorzystuje się je ze względu na ich skuteczność nie tylko w budownictwie, ale również w przemyśle oraz rzemiośle. Decydując się na zakup wkrętów na torx, zwracajmy uwagę na to, czy produkty oferowane przez daną firmę spełniają nie tylko polskie, ale również europejskie normy. Tylko wówczas będziemy mieć pewność najwyższej jakości proponowanych produktów.

A ta właśnie wysoka jakość przełoży się na wytrzymałość oraz długoletnią trwałość, na czym z pewnością najbardziej nam zależy. Oczywiście w przypadku drewna wkręty ocynkowane na torx nie są jedynym dostępnym materiałem budowlanym, wkrętów ciesielskich jest więcej, jednakże te sprawdzają się chyba najlepiej.