Wybór kanapy do salonu

Salon uważany jest przez wiele osób za najważniejsze pomieszczenie w całym domu. Przeznaczony jest on bowiem do wypoczynku. Któż z nas nie lubi po ciężkim dniu w stresującej pracy, po prostu odpocząć, kładąc się z wyciągniętymi nogami na kanapie? Aby jednak taki wypoczynek był naprawdę przyjemny, należy zadbać o jak najlepszy wygląd otoczenia.

Praktyczna kanapa w salonie

nieduża rozkładana kanapa do salonuNawet gdy nie podoba się nam żaden szczególny styl projektowania wnętrz, nie musi to oznaczać, że nasze mieszkanie ma być bezpłciowe. Warto i tak zadbać o wybór pięknych mebli, które będą prezentowały się wyjątkowo na tle ścian w naszym ulubionym kolorze. Jakie zatem meble powinny znaleźć się w salonie? Zacznijmy od zestawu wypoczynkowego. Możemy zdecydować się na miękką sofę lub kanapę. Takie kanapy dostępne są jednak w różnych wielkościach, mogą mieć dwa lub trzy, a nawet cztery miejsca siedzące. Wielkość kanapy należy jednak dostosować do wymiarów pomieszczenia. W małym salonie źle będzie wyglądała kanapa, która zajmuje połowę wolnej przestrzeni. Najbezpieczniejszą opcją jest zatem nieduża rozkładana kanapa do salonu. Nie zabiera ona wiele miejsca, a pomieści parę osób. Jednocześnie jeżeli rzadko bo rzadko, ale spodziewamy się gości, nie musimy przejmować się tym, że będą chcieli oni zostać u nas na noc.

nieduża rozkładana kanapa do salonuNie będzie bowiem żadnych problemów z miejscem noclegowym – kanapę można rozłożyć w ten sposób, że zyskuje się miejsce do spania. Jest to idealne rozwiązanie także do niewielkich mieszkań, w których nie mamy wolnego pomieszczenia na zaaranżowanie własnej sypialni. Wówczas to salon będzie pełnił równocześnie funkcję pokoju, w którym będziemy udawać się w objęcia Morfeusza. Zamiast jednak kupować łóżko, decydujemy się na rozkładaną kanapę, która idealnie wpisze się w wystrój wnętrza. Takie kanapy producenci oferują zazwyczaj z dwoma dopasowanymi do nich fotelami. Oczywiście jeżeli pomieszczenie jest małe, wówczas możemy zakupić na przykład jeden tylko fotel lub zupełnie z nich zrezygnować. Podobnie rzecz ma się z pufami – te także wchodzą w skład zestawu wypoczynkowego obok kanapy i foteli. Jednakże jeżeli nie potrzebujemy dodatkowych schowków (takie pufy często posiadają otwierane siedzisko, wewnątrz można chować różne rzeczy), to również nie jest konieczne.

Tak naprawdę to kanapa gra główną rolę w salonie. Warto więc dokładnie przemyśleć jej wybór. W sklepach z meblami znajdziemy wiele różnego rodzaju propozycji. Są to kanapy w szerokiej gamie kolorystycznej – coś z pewnością dopasujemy do salonu w naszym mieszkaniu.