You are currently viewing Zadbana mała architektura miejska – nawierzchnie ekologiczne

Zadbana mała architektura miejska – nawierzchnie ekologiczne

W moim mieście naprawdę dba się o to, aby przestrzeń była dobrze i efektownie zorganizowana. Podoba mi się to, bo wiem, że nie we wszystkich miastach tak jest. Ja o przestrzeń przy swoim domu też dbam, ale dobrze jak piękne jest całe miasto i nie tylko właściciele domków jednorodzinnych mogą się cieszyć przyjemnym wypoczynkiem.

Ciekawe nawierzchnie ekologiczne

nawierzchnie ekologiczneDobrze, że ja także mogę sobie wyjść i korzystać z tego, co ma ostatnio wdzięczną nazwę – mała architektura miejska. Jest u nas w pobliskim parku wiele ławeczek, pięknie ułożona kostka brukowa i przede wszystkim wiele zieleni. Jest gdzie sobie usiąść i odpocząć. Można też siedzieć na trawie, a nie koniecznie na ławce. Nawierzchnie ekologiczne to jedno z ciekawszych rozwiązań według mnie. Sama postanowiłam to zastosowań w swojej przestrzeni. Lubię, kiedy wokół się zieleni i meble miejskie też są dopasowane do miejsca. Lubię po prostu żyć w miejscu, które jest nie tylko spokojne, ale także, w którym można obracać się wśród pięknej przyrody. Jeśli chodzi o to, co ja sama stosuję u siebie to są to na przykład donice betonowe. Nie mam w nich żadnych egzotycznych kwiatów, ale po prostu ładne kwiaty z Polski. Rosną mi one pięknie i są ozdobą tarasu. Ten zaś mam wyłożony elementem takim jak płyta tarasowa czy coś na jej kształt. Nie znam się na tym dokładnie. Mogę sobie postawić na niej krzesło ogrodowe i patrzeć z upodobaniem na sad.

Mam taki malutki na tyłach domu. Zawsze relaksuję się, patrząc na to, jak przyroda wiosną rozkwita. Kiedy mam już dosyć takiego siedzenia cały czas na własnej działce, korzystam z tego, co oferuje mi miasto. Tam także jest piękne otoczenie do odkrycia. Jestem bardzo zadowolona, ze żyję tu, gdzie żyję. Za nic w świecie nie chciałabym się przeprowadzać.