You are currently viewing Zakup szafy na ubrania

Zakup szafy na ubrania

Chyba każdy z nas lubi dobrze wyglądać. Gdy jesteśmy ładnie ubrani, automatycznie czujemy się atrakcyjniej i mamy lepszy humor. Dlatego wiele osób pamięta o regularnym odświeżaniu garderoby, o kupowaniu nowych ubrań, aby „mieć w czym chodzić”. Czasami możemy nie spostrzec tego momentu, kiedy nasza szafa zaczyna pękać w szwach i nie mamy gdzie kłaść kolejnych rzeczy.

Różne rodzaje szaf

Szafa do zabudowyOznaczać to może dwie rzeczy – albo mamy za dużo ubrań, albo mamy za małą szafę. Jeżeli zdecydujemy, że w naszym wypadku to ta druga opcja jest prawdziwa, pozostaje nam tylko jedno – poszukać takiej dużej szafy, która pomieści całą naszą garderobę. Nie będzie to trudne, ponieważ wiele sklepów meblowych posiada na wystawach szerokie szafy, które doskonale sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, jak i we wnękach. Wybór szerokości zależy więc od wymiarów wnętrza/wnęki. To musimy dopasować indywidualnie do swojego mieszkania. Czymś, nad czym możemy się dużej zastanowić, jest jednak wykończenie takiej szafy. Szeroka szafa przesuwna z łódzkiego może spełnić nasze oczekiwania pod tym względem, właśnie dlatego, że drzwi przesuwne o wiele lepiej się sprawdzają niż skrzydła otwierane tradycyjnie.

SzafaTo drugie rozwiązanie to już przeżytek – po co niepotrzebnie zajmować przestrzeń w pomieszczeniu na otwieranie takiego skrzydła szafy? O wiele bardziej komfortowe są drzwi przesuwne do szafy, ponieważ nie zajmują one nic więcej ponadto co konieczne. Są one umieszczane na prowadnicy (najczęściej aluminiowej) montowanej przy suficie (chyba że decydujemy się na niższą szafę, wówczas prowadnica montowana jest do szczytu takiej szafy). Jeżeli upewnimy się, że producent zadbał o wysokiej jakości prowadnicę, wówczas nie musimy obawiać się, że drzwi przesuwne będą się blokować i zacinać, ponieważ takie sytuacje nie będą miały miejsca. Często wybierana w salonach meblowych w łódzkim jest szafa przesuwna z lustrem. To bowiem doskonałe rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń oraz do przedpokojów. Oczywistym jest bowiem, że lustro pozwala na pewną optyczną sztuczkę – wizualne powiększenie pomieszczenia. W przypadku małych przestrzeni jest to zatem zjawisko pożądane!

W dodatku tak wykończona szafa przesuwna pasuje do każdego stylu wnętrzarskiego. Nie ma znaczenia, czy utrzymaliśmy aranżację w stylu nowoczesnym, klasycznym, czy może prowansalskim lub skandynawskim – szafa przesuwna z lustrem sprawdzi się znakomicie w każdym projekcie. Nic zatem dziwnego, że cieszy się taką popularnością w województwie łódzkim i kupuje ją coraz więcej osób.