You are currently viewing Zalety elastycznych desek dekoracyjnych

Zalety elastycznych desek dekoracyjnych

Wykończenie elewacji czy wnętrza domu to niezwykle istotna sprawa z punktu widzenia komfortu życia. Na jego jakość bezpośrednio wpływają także codzienne wydatki – im są one niższe, tym lepiej nam się żyje. Dlatego właśnie – w celu zabezpieczenia domowego budżetu – w trakcie remontu warto poszukiwać rozwiązań, które generują oszczędności.

Deska dekoracyjna do wnętrz

elastyczna deska dekoracyjnaMateriały budowlane często posiadają swoje zamienniki, stosowanie których zapewnia równie wysoką jakość co tworzywo, jakie mają imitować. Elastyczna deska dekoracyjna z powodzeniem może zastępować drewniane elementy elewacji, których zarówno kupno, jak i montaż są wyjątkowo drogie. Wykonane z ekologicznej żywicy akrylowej deski doskonale imitują drewno nie tylko pod kątem estetycznym, ale również pod względem swojej funkcjonalności. Świetnie sprawdzają się jako materiał izolacyjny, a także wykończenie elewacji budynku zabezpieczające go przed oddziaływaniem skrajnych warunków atmosferycznych, takich jak intensywne słońce, deszcz czy mróz.

elastyczna deska dekoracyjnaElastyczne deski są ponadto odporne na łamliwość i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do każdego kształtu powierzchni, skutecznie pokrywając ją na całej długości i szerokości. Dzięki temu, że okładzina dekoracyjna jest niezwykle lekka, jej montaż jest bardzo prosty (powinien odbywać się w odpowiednich warunkach, najlepiej latem) i nie wymaga zatrudnienia ekipy fachowców – można go dokonać samodzielnie. Wymiary desek wahają się między 10 a 20 cm szerokości i 200 a 260 cm długości, ich grubość wynosi zwykle około 5 mm. Pozyskiwany z żywicy klej stosowany do montażu elastycznych desek jest wyjątkowo trwały, a regularnie stosowane specjalne środki impregnujące z lakierobejcy zwiększają ich żywotność nawet do kilkudziesięciu lat. Dekoracyjne deski nadają się do wykańczania zarówno elewacji budynków, jak i ich wnętrza – doskonale zatem sprawdzą jako element zdobiący nasze poddasze czy werandę, ale także i kuchnię, sypialnię czy wnętrze salonu, na przykład, kącik z kominkiem. Paleta dostępnych barw imitujących konkretny rodzaj drewna jest bardzo szeroka: od złotego dębu, ciemny orzech i winchester, na czarnym hebanie kończąc.

Elastyczne deski dekoracyjne wyjątkowo wiernie naśladują lite drewno, dbając o każdy detal. Ich zastosowanie jest znacznie szersze – wykorzystuje się je także do odświeżania mebli, które czasy swojej świetności mają już za sobą. Wystarczy dokonać szczegółowych pomiarów, przyciąć materiał i nałożyć go na meble, aby móc znów cieszyć się ich wysoką jakością.