You are currently viewing Zalety przelotek do drutu

Zalety przelotek do drutu

Ogrodzenie działki jest bardzo ważnie, ponieważ nie tylko spełnia ono walory estetyczne, ale również zapewnia bezpieczeństwo. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele materiałów, z których są one tworzone. W sklepach branżowych można spotkać drewno, deski kompozytowe, metal, a także siatkę.

Przelotki czarne lub zielone

przelotki do drutuBardzo często wykorzystuje się ostatni rodzaj, ponieważ jest on bardzo łatwo dostępny. Jednak przy jego wyborze również należy zastanowić się nad konkretnym modelem. Wyróżnia się zazwyczaj siatki ocynkowane i powlekane. Pierwsza z nich odporna jest na korozje i posiada charakterystyczny złoty kolor. Z kolei druga z nich wyróżnia się specjalną warstwą wierzchnią, która ochrania ją przed szkodliwymi substancjami i warunkami atmosferycznymi. Jej główną zaletą jest duże zróżnicowanie kolorów, jednak najczęściej spotyka się barwę zieloną. Kiedy wybierze się już konkretną siatkę, można przystąpić do jej montażu. Nie jest on trudny, w związku z tym bez problemu wykona się go samodzielnie, oczywiście przy użyciu odpowiednich narzędzi. Pracę rozpoczyna się od ustalenia miejsca, które cała konstrukcja ma ogradzać. Warto do tego wykorzystać małe słupki i sznurek, dzięki temu wszystko wykona się prosto. Po tym następuje wykopanie dziur pod fundamenty. Kiedy zostaną one już wylane, można umieszczać w nich słupki, które muszą być ustawione w równej odległości.

przelotki do drutuKiedy cała konstrukcja już wyschnie, można przystąpić do zakładania siatki. Przy tej czynności przydadzą się elementy, które utrzymają ją pionowo i sprawią, że pozostanie na swoim miejscu. W związku z tym najlepiej jest użyć przelotek do drutu. Wykonywane są one z tworzywa sztucznego, które jest odporne na deszcz, śnieg i grad, a także na minusową temperaturę, czy intensywne promienie słoneczne. Z ich pomocą drut, który obecny jest w siatce, utrzymuje się w stabilnej pozycji. Mrozoodporne przelotki do drutu są bardzo łatwo dostępne w każdym sklepie branżowym, zazwyczaj w kolorze czarnym bądź zielonym. Co więcej, zawierają wkręt, który zaraz po przymocowaniu można wwiercić w słupek. Dzięki temu będzie się miało pewność, że cała konstrukcja utrzyma się w tej samej pozycji przez długi czas. Montaż ogrodzenia jest prosty.

Jednak trzeba się do niego odpowiednio przygotować i zakupić narzędzia, które ułatwią cały proces, a także elementy, które utrzymają siatkę we właściwej pozycji. W ten sposób wszystko zostanie wykonane poprawnie, a konstrukcja będzie służyć przez wiele lat, nie ulegając uszkodzeniom i tym samym nie wymagając dodatkowych napraw.