You are currently viewing Zastosowanie płyt granitowych

Zastosowanie płyt granitowych

Granit jest bardzo trwałym materiałem, który wykorzystywany jest szeroko w budownictwie. Przede wszystkim ze względu na to, że jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Jednak ma o wiele więcej zalet, dzięki czemu spotykany jest nie tylko na wewnątrz, ale też wewnątrz budynków.

Płyty z granitu od producenta

producent płyt granitowychDzięki temu, że jest tak popularny, bardzo łatwo go kupić. Znajduje się niemal w każdym sklepie branżowym, w różnych kształtach. Wyróżniają go także kolory, które dzięki odpowiedniemu dopasowaniu sprawdzą się w większości miejsc. W związku z tym dostępny jest w różnych odcieniach szarości, czy czerwieni. Można także spotkać go w barwie żółtej lub czarnej. Oczywiście jego wygląd będzie zależał od obróbki, która została wykorzystana. Bardzo często z granitu tworzone są płyty, które mają szerokie zastosowanie. Spotyka się je w urzędach, czy hotelach gdzie pełnią funkcję blatu recepcyjnego. Chętnie wykorzystują go także restauracje, ponieważ nadaje wnętrzu bardzo charakterystyczny wygląd. W miejscach publicznych jest bardzo dużo ludzi, w związku z tym zdecydowanie się właśnie na ten materiał, w ogóle nie dziwi. Przede wszystkim dlatego, że jest odporny na zarysowania i bardzo łatwy w czyszczeniu. Producent płyt granitowych często skupia się na tworzeniu produktów do domu, ponieważ są one tam bardzo chętnie wykorzystywane.

producent płyt granitowychCzęsto spotyka się je w formie blatów kuchennych. Można na nich swobodnie kroić, czy używać ciężkich urządzeń. Ponadto do czyszczenia wystarczy tylko mokra szmatka, woda i detergent. Oczywiście w takim przypadku wszystko robione jest na zamówienie, tak by dopasować wielkość i kolor do konkretnego pomieszczenia. Płyty z granitu wykorzystywane są także do tworzenia schodów, ponieważ odpowiednio obrobione stają się antypoślizgowe, co jest bardzo ważną zaletą. W domach znajdą one także zastosowanie na parapetach. Głównie ze względów estetycznych, ponieważ można na nich ustawiać kwiaty z donicami i nie martwić się, że coś ulegnie zniszczeniu. Ostatnim miejscem, na które nakłada się ten materiał, są ściany. Oczywiście najczęściej są to te, które szybko mogą zostać zanieczyszczone, czyli te w korytarzu, czy przy schodach. Jednak sprawdzą się one także przy nagrobkach, ze względu na swoje właściwości.

W związku z tym, że granit jest bardzo popularny, każdy może pozwolić sobie na jego zastosowanie. Nie tylko w formie płyt, ale także w formie kostki. Odpowiednio wybrany sprawdzi się niemal w każdym miejscu, należy tylko pamiętać o poprawnym montażu, tak by wszystko do siebie pasowało i cała konstrukcja mogła służyć przez lata.