You are currently viewing Wskazówki do projektowania mieszkania w stylu kolonialnym

Wskazówki do projektowania mieszkania w stylu kolonialnym

Choć wiele osób uważa, że kolonializm to etap, którego Europa powinna się wstydzić, podbicie innych kontynentów sprawiło, że kultura europejska czerpała z obcych kultur to, co najlepsze.

Aranżacja kolonialnego wnętrza

styl kolonialnyDzięki temu w XIX wieku popularne stały się stylowe wnętrza, łączące w sobie elementy pochodzące z tradycji europejskiej (najczęściej angielskiej), z elementami orientalnymi. I dziś możemy zaaranżować mieszkanie w stylu kolonialnym. Jeżeli podoba nam się ten pomysł – warto zdecydować się na projektowanie wnętrz mieszkań w Katowicach przeprowadzane przez profesjonalistów. Mieszkanie w stylu kolonialnym spodoba się osobom, którym zależy na zgrabnym połączeniu elegancji z wygodą oraz naturalnością. Wnętrze będzie komfortowe, choć w pomieszczeniu utrzyma się prowokacyjny duch przygody. Projektanci wnętrz w stylu kolonialnym, przedstawiają wskazówki, które pozwolą na naprawdę atrakcyjne zaaranżowanie wnętrza. Przede wszystkim należy skupić się na materiałach – w mieszkaniu kolonialnym nie ma miejsca na nowoczesną stal ani na tworzywa sztuczne. Tutaj największe znaczenie ma drewno egzotyczne, bambus oraz rattan. Styl kolonialny sprawdza się najlepiej w dużych pomieszczeniach – to dlatego, że meble charakterystyczne dla tego stylu są masywne i ciemne (najczęściej wykonane bowiem z ciemnego drewna, na przykład z mahoniu).

styl kolonialnyMałe wnętrze mogłoby zostać przez nie przytłoczone. Warto zachować tu umiar. Na pewno nie powinno zabraknąć dużego biurka oraz przeszklonej biblioteczki, która nawiązuje do dawnych epok. Jeżeli zależy nam na wyjątkowym efekcie, można wybrać meble dodatkowo zdobione – motywy azjatyckie czy afrykańskie podkreślą klimat pomieszczenia. Kolejną kwestią, na której według projektantów wnętrz powinniśmy się skupić przy aranżacji, są barwy. Jaskrawe kolory nie znajdą tu miejsca. Styl kolonialny to przede wszystkim kolory kojarzące się z ziemią – a więc wszelkie odcienie brązów i beżów, ale także biel czy wanilia. Dzięki takim kolorom można podkreślić naturalny charakter wnętrza. Wykorzystywane ozdoby zaś powinny przypominać pamiątki z dalekich podróży – wśród dekoracji nie może więc zabraknąć nietypowych naczyń, egzotycznych posążków czy firan lub zasłon w etniczne wzory. W przypadku aranżacji sypialni, możemy pokusić się na przykład na łoże z baldachimem.

Z pewnością dobry architekt wnętrz będzie miał wiele pomysłów, dzięki którym nasze mieszkanie zmieni się nie do poznania. Klimat, który zostanie uzyskany, z pewnością zachwyci nie tylko domowników, ale też osoby, które będą ich odwiedzać.